Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 серпня, 16:41:32

Наукова конференція ознаменувала початок польових робіт на Чернігівщині

07.03.2013   10:32

Особливостям виконання комплексу весняно-польових робіт у 2013 році та технологічним аспектам застосування сої як кормового засобу була присвячена обласна наукова конференція НААН, яка 6 березня відбулася в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

У роботі конференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних підприємств, спеціалісти управління контролю якості насіння та садівного матеріалу інспекції сільського господарства у Чернігівській області, спеціалісти Управління методологічного прогнозування, біологічного захисту та роботи з пестицидами Державної фітосанітарної інспекції Чернігівської області, спеціалісти галузі механізації управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, провідні вчені та інші.

Відкриваючи засідання, Олександр Шанойло зупинився на позитивних досягненнях агропромислового комплексу Чернігівщини у 2012 році. Так, за його словами, рівні виробництва зерна всіх культур досягнуті сільськогосподарськими підприємствами вперше за статистичну історію Чернігівської землі, починаючи з 1913 року, а Чернігівська область за підсумками 2012 року в рослинництві є в числі лідерів по виробництву чотирьох основних видів продукції: 5 місце – по виробництву всіх видів зерна, 3 місце – по виробництву зерна кукурудзи, 4 місце – по виробництву картоплі, 13 місце – по виробництву солодких коренів.

Також він окреслив завдання, які стоять перед землеробами в поточному році, наголосивши на необхідності вироблення стратегії й тактики використання потенціалу області для динамічного нарощування обсягів виробництва валової продукції рослинництва.

„Від вірно вибраної тактики роботи на весняному полі залежить, чи буде область мати цьогоріч достатньо хліба, цукру, картоплі, овочів, споживач - доступну для нього ціну на продукти харчування, а тваринницька галузь - необхідну кількість кормів”, - сказав Олександр Шанойло.

У той же час він відзначив, що без дотримання науково обґрунтованих підходів вести сучасне землеробство та стабільно забезпечувати в нинішніх умовах виконання завдань, що стоять перед галуззю рослинництва, неможливо. Тому для участі в конференції запрошені провідні науковці, які порадять як найраціональніше, в повному обсязі та в стислі агротехнічні терміни організувати весняну посівну кампанію.

Як зазначалося, попередній прогноз обсягів посіву сільськогосподарських культур під урожай 2013 року становить 1153,5 тис. га, що на 15,2 тис. га більше 2012 року.

У структурі посівних площ зернові культури займатимуть 61,5%, технічні – 16,7%, картопля і овочі – 8,3%, кормові – 13,5%.

Непоганий фундамент урожаю поточного року зроблено з осені минулого року, коли посів озимих зернових культур виконано на площі 241,7 тис. га (102% до прогнозу), що на рівні попереднього року, в тому числі озимої пшениці – 162,4 тис. га, ячменю – 2,4 тис. га, жита – 76,9 тис. га. 91,4% всіх посівів на сьогодні знаходиться в доброму та задовільному стані.

На конференції було розглянуто широкий перелік питань, пов’язаних з проведенням весняно-польових робіт, зокрема, щодо покращення захисту рослин, забезпечення у повному обсязі відповідними засобами агропідприємств Чернігівської області тощо.

Особливу увагу під час обговорення порушених питань заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло акцентував на готовності до проведення весняно-польових робіт у невеликих сільськогосподарських та фермерських господарствах області.

На сьогодні в регіоні вже розпочалися роботи з підживлення озимих з повітря з використанням сучасної техніки. Загалом, майже вся посівна та ґрунтообробна техніка готова до роботи.

Важливими залишаються питання забезпечення мінеральними добривами та паливно-мастильними матеріалами.

Підсумовуючи результати конференції, Олександр Шанойло доручив провести моніторинг ситуації на місцях та організувати роботу з ефективного проведення весняно-польових робіт в оптимальні строки з дотриманням усіх технологічних вимог.

Останні новини Чернігівщини

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області 12:57

По всій території України громадські омбудсмени з захисту виборчих прав громадян ВГО ГМ Опора проводять моніторинг доступності виборчих дільниць.

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти 12:24

Незважаючи на канікули, відпустки та літню спеку, правозахисна програма для молодих лідерів“Разом Ми – Сила або як стати блогером” уввійшла у дуже активну фазу.

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА 12:17

У червні 2020 року жителями Чернігівської області сплачено за житлово-комунальні послуги 237,0 млн.грн. Це становить 123,7% нарахованих за цей період сум (з урахуванням погашення боргів попередніх періодів).

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності 10:52

Чернігівським районним судом протягом липня 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними мешканців Чернігівщини у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства).

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:19

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.