Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 червня, 21:47:26

Майже вдвічі збільшено охоплення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією

05.03.2013   12:08

Стан виконання доручення Президента України Віктора Януковича щодо доступної медичної допомоги розглянуто на засіданні обласної ради протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Питання протидії епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу є дуже актуальними на сьогодні. Щоб знизити швидкість розповсюдження інфекції та рівень її передачі, зменшити смертність від цих недуг в області, як і в цілому по Україні вживаються необхідні заходи.

Стан виконання заходів обласної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у 2012 році розглянули та обговорили учасники засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке відбулося 4 березня під головуванням в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрія Музики.

Відкриваючи засідання, Юрій Музика зазначив, що ВІЛ-інфекція, туберкульоз, наркоманія – це соціально-небезпечні захворювання, які займають провідні місця серед нагальних проблем охорони здоров’я. На його переконання, ці хвороби легше попередити, ніж лікувати. Ефективність заходів може бути значно підвищена в результаті об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних і громадських організацій.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галини Василькової, затверджена у 2009 році відповідна обласна програма виконується. Фінансове забезпечення її заходів відбувається за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних донорських організацій. У 2012 році загальний обсяг фінансування заходів в області склав 8,88 млн грн.

За її інформацією, завдання, які були поставлені у минулому році, в основному виконанні. Зокрема, забезпечено широкий доступ населення до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Протягом 2012 року безоплатним обстеженням охоплено 111 тисяч осіб. Обстежено понад 16 тисяч осіб із груп ризику. У всіх районах області створені та функціонують кабінети “Довіри”. Майже вдвічі збільшено охоплення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією. Також забезпечено соціально-психологічний супровід ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Завдяки здійсненим заходам вдалося знизити рівень вертикальної трансмісії до 4,08%. 100% дітей до року, народжених ВІЛ-позитивними матерями, забезпечено сухими молочними сумішами та щомісячною соціальною державною допомогою.

На даний час в області проводиться активна робота з підготовки проекту Загальнодержавної Програми на 2014-2018 роки. До цієї роботи залучені фахівці урядових організацій, а також представники вітчизняних та міжнародних громадських організацій та благодійних фондів.

Учасники засідання також розглянули питання виконання обласного плану заходів з проведення місячника до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом “Через обізнаність населення до подолання епідемії” та заслухали інформацію про роботу обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у минулому році. За результатами засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу готується відповідний протокол.

Останні новини Чернігівщини

Дзвінок до нас – перший крок до здоров'я пацієнта: в Ніжинському районі на базі двох медзакладів запрацювали колцентри 17:20

Мова про Ніжинську центральну міську лікарню імені Миколи Галицького та Бахмацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги, які за фінансової підтримки Уряду Німеччини перейшли на якісно новий рівень обслуговування населення.

Родини з новонародженими продовжують отримувати підтримку від міста 16:43

Одноразову допомогу при народженні дитини отримають ще 68 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади й наразі перебувають у місті. Загальна сума виплат – 685 тис. грн.

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів. 16:11

До поліції звернулася 40-річна мешканка Чернігова, яка на популярному сайті оголошень в Інтернеті розмістила пропозицію з продажу дитячого візочка.

Рятувальники Чернігівщини протягом минулої доби ліквідовували наслідки негоди в різних районах області 14:59

На Чернігівщині минулої доби внаслідок погіршення погодних умов у вигляді грози, зливи та шквалів бійці ДСНС прибрали повалені дерева, які перешкоджали руху автотранспорту та пішоходів.

Поліцейські Чернігівського району склали три адмінматеріали на нетверезого водія, що вчинив ДТП 14:36

Увечері в суботу 8 червня до поліції повідомили, що поблизу одного з сіл Михайло-Коцюбинської громади автомобіль з’їхав з розібраного мосту та завис на металевих конструкційних елементах споруди.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини