Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:03:30

Майже вдвічі збільшено охоплення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією

05.03.2013   12:08

Стан виконання доручення Президента України Віктора Януковича щодо доступної медичної допомоги розглянуто на засіданні обласної ради протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Питання протидії епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу є дуже актуальними на сьогодні. Щоб знизити швидкість розповсюдження інфекції та рівень її передачі, зменшити смертність від цих недуг в області, як і в цілому по Україні вживаються необхідні заходи.

Стан виконання заходів обласної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у 2012 році розглянули та обговорили учасники засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке відбулося 4 березня під головуванням в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрія Музики.

Відкриваючи засідання, Юрій Музика зазначив, що ВІЛ-інфекція, туберкульоз, наркоманія – це соціально-небезпечні захворювання, які займають провідні місця серед нагальних проблем охорони здоров’я. На його переконання, ці хвороби легше попередити, ніж лікувати. Ефективність заходів може бути значно підвищена в результаті об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних і громадських організацій.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галини Василькової, затверджена у 2009 році відповідна обласна програма виконується. Фінансове забезпечення її заходів відбувається за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних донорських організацій. У 2012 році загальний обсяг фінансування заходів в області склав 8,88 млн грн.

За її інформацією, завдання, які були поставлені у минулому році, в основному виконанні. Зокрема, забезпечено широкий доступ населення до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Протягом 2012 року безоплатним обстеженням охоплено 111 тисяч осіб. Обстежено понад 16 тисяч осіб із груп ризику. У всіх районах області створені та функціонують кабінети “Довіри”. Майже вдвічі збільшено охоплення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією. Також забезпечено соціально-психологічний супровід ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Завдяки здійсненим заходам вдалося знизити рівень вертикальної трансмісії до 4,08%. 100% дітей до року, народжених ВІЛ-позитивними матерями, забезпечено сухими молочними сумішами та щомісячною соціальною державною допомогою.

На даний час в області проводиться активна робота з підготовки проекту Загальнодержавної Програми на 2014-2018 роки. До цієї роботи залучені фахівці урядових організацій, а також представники вітчизняних та міжнародних громадських організацій та благодійних фондів.

Учасники засідання також розглянули питання виконання обласного плану заходів з проведення місячника до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом “Через обізнаність населення до подолання епідемії” та заслухали інформацію про роботу обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у минулому році. За результатами засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу готується відповідний протокол.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини