В Україні під забороною опинилося приблизно 14% всіх ліків
Через введення нових вимог сертифікації GMP в державі під забороною опинилося приблизно 14% всіх ліків.

Обмеження торкнулися навіть таких відомих міжнародних фармвиробників, як Berlin-Chemie, Sanofi-Aventis, Pfizer і Novartis. У цій ситуації виграють вітчизняні виробники, вважають експерти – на їхню думку, українські компанії можуть зайняти місце недорогих дженериків, вироблених в країнах Південно-Східної Азії, пише газета Коммерсант-Україна.
З 15 лютого понад 1,3 тис. з 9,4 тис. зареєстрованих в країні медпрепаратів зарубіжних виробників опинилися під забороною (дані на 4 березня). Це сталося після введення Україною стандартів GMP – міжнародних вимог до виробництва медпрепаратів. Стандарти GMP існують в світі більше 40 років і застосовуються більш ніж в 100 країнах. Для вітчизняних фармацевтичних компаній ці вимоги стали обов’язковими з 2010 року. Однак для імпортерів ці норми почали діяти тільки 15 лютого – в силу вступила постанова Кабінету міністрів від 8 серпня 2012 року.
“До цих пір від імпортерів вимагали GMP-сертифікат, виданий країною, де виробляється препарат”, – говорить медичний директор компанії “Тева Україна” Олександр Семенов. Тепер же компаніям необхідно отримувати окремий сертифікат в Україні або підтверджений міжнародний сертифікат. З моменту прийняття постанови імпортери подали всього 1,45 тис. заявок на підтвердження або видачу GMP-сертифіката (станом на 22 лютого).
З них за 130 заявками було отримано відмову, по 66 – зауваження, 137 все ще розглядаються. В результаті в Україну більше не імпортуються такі популярні препарати, як “Фестал” (засіб для поліпшення травлення), “Бронхомед” (відхаркувальне), “Долорен” (від болю в суглобах) і “Аква Маріс”. В основному це дженерикові ліки, які мають аналоги, тому споживачі практично не постраждали через введення нових стандартів, стверджують в Держслужбі лікарських засобів (Гослекслужба).
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.