Як знешкодити непридатні хімікати, яких в області залишилося 275 тонн у восьми районах?
Як виконувати плани з насаджування нових лісів, коли на це в місцевих бюджетах не вистачає коштів? Ці питання, зокрема, дослідили разом з фахівцями депутати обласної ради – члени постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів.

Позбутися нарешті непридатних хімікатів, як накопичилися на складах колишніх великих сільгосппідприємств, фахівці-екологи сподівалися ще в минулому році. Щодо утилізації прострочених хімічних засобів захисту рослин була розроблена спеціальна програма. Старі пестициди вивозилися активно протягом 11-го і 12-го років. Але виявилося, що кількість хімікатів визначили неточно, адже це доводилося оцінювати візуально – “на око”. Як наслідок, на території восьми районів області ще залишилося майже 275 тонн непридатних пестицидів – найбільше в Прилуцькому районі.
З остаточним вивезенням і утилізацією цих небезпечних речовин зволікати неможна. Особливої шкоди вони завдають навесні, коли разом з талою водою і дощами можуть потрапляти до грунту. Тому депутати обласної ради на засіданні постійної комісії з питань АПК, земельних відносин, екології та природних ресурсів, заслухавши доповідь екологів, вирішили направити звернення до центральних органів влади з проханням прискорити знешкодження хімікатів. Затримка пов’язана з проведенням тендерів на ці роботи. Адже за законом їх мають виконувати ліцензовані підприємства.
Також на засіданні комісії депутати ознайомилися з виконанням програми комплексного розвитку лісового господарства. Ця програма була прийнята обласною радою в 2011-му році; за 12-ий рік переважна більшість планів реалізована, крім одного з головних – насадження нових лісів. На це в місцевих бюджетах не вистачає коштів. Доводиться виконувати ці роботи менш ніж на половину від планів за кошти з державного бюджету і власні кошти лісгоспів.
Також постійна комісія з питань АПК вивчила питання про укладання договорів про участь користувачів мисливських угідь у розвитку територіальних громад, низку земельних та майнових питань.
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.