Кабмін визначив спецзасоби для приватних охоронців
Кабінет міністрів сформував список спеціальних засобів, якими можуть бути екіпіровані співробітники охоронних фірм.

manyak
Використання травматичної зброї та електрошокерів буде дозволено лише співробітникам, які охороняють державні об'єкти, пише "Комерсант-Україна".
Чіткий порядок застосування спецзасобів працівниками охоронних фірм поки не розроблено.
Перелік спецзасобів, які можуть використовуватися приватними охоронцями, затверджений постановою Кабміну від 11 лютого.
Список був розроблений відповідно до закону "Про охоронну діяльність", ухваленого Верховною Радою 22 березня 2012 року. Закон розширює права охоронців, дозволяючи їм затримувати підозрюваних у склєнні протиправних дій до приїзду міліції, вимагати в них документи для встановлення особи й проводити огляд речей.
До списку входять захисні каски, газові балончики й пістолети з патронами 6, 8 і 9 мм, травматична зброя, гумові кийки, пластикові наручники й електрошокери.
Як пояснили виданню в департаменті Державної служби охорони МВС, спецзасоби можуть використовувати лише співробітники ліцензованих охоронних фірм.
А застосування електрошокерів і травматичної зброї буде дозволено працівникам лише тих компаній, які охороняють об'єкти державної власності, наприклад будівлю Київської міськдержадміністрації, або надають послуги з використанням власного транспорту реагування чи централізованих пунктів спостереження.
Ліцензування охоронних структур здійснює МВС. Для отримання ліцензії компанія повинна відповідати низці вимог. Зокрема її співробітники повинні не мати судимостей, бути психічно здоровими й пройти професійну підготовку.
"Спецзасоби не можуть використовувати співробітники внутрішніх служб безпеки, які зустрічаються в нас у банках і супермаркетах", - уточнила керівник прес-служби ДСО МВС Світлана Павловська.
За її словами, зараз в Україні нараховується близько 5 тисяч приватних ліцензованих охоронних структур, у яких працює понад 50 тисяч осіб.
Павловська додала, що перед використанням спецзасобів персонал фірми обов'язково повинен пройти особливі курси за фахом "охоронна діяльність". Вони повинні передбачати, зокрема, ознайомлення з основами права, психології й володіння зброєю.
"Керівники охоронних підприємств повинні чітко виконувати умови закону про охоронну діяльність – перевіряти в персоналу наявність медичних довідок і відсутність судимостей. Інакше можливі ситуації, коли погано навчені охоронці будуть застосовувати травматичну зброю не до діла або, наприклад, з'ясовуючи особисті відносини", - наголосила вона.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.