Спілка журналістів домоглася окремого доручення Прем’єр-міністра щодо проблем медіагалузі
Прем’єр-міністр Микола Азаров підписав доручення Міністерствам і відомствам, керівникам місцевих органів влади щодо врегулювання актуальних проблем медіагалузі. Про це повідомляє прес-служба Національноі спілки журналістів Украіни, яка зазначає, що це є реакцією на зустріч прем’єра із Секретаріатом НСЖУ, яка пройшла 1 лютого.
Зокрема, Міністерству фінансів України вказано на необхідність збільшення видатків для забезпечення в необхідному обсязі трансляції телерадіопрограм, вироблених для державних потреб.
Також серед порушених активом НСЖУ пропозицій, які увійшли до доручення Миколи Азарова, є наступні:
1. Відкликати внесений Держкомтелерадіо проект Закону України “Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ” та внести до проекту зміни в частині: пріоритетного права трудових колективів редакцій на вибір способу реформування, вирішення майнових питань (у т.ч. приміщень), зокрема, передачі його у власність, фіксованих ставок оренди, державної підтримки ЗМІ на час реформування.
2. Визнати журналістику як творчу спеціальність у системі вищої освіти.
3. Заслухати ОДА про стан виконання розпорядження Кабінету Міністрів “Про нормативи мінімального забезпечення сіл, селищ та міст кіосками з продажу друкованих ЗМІ (преси)”.
4. Розширити Національний класифікатор назвами творчих професій: “фотокореспондент”, “оператор телебачення” пов’язаних з впровадженням журналістської діяльності.
5. Звернути увагу “Укрпошти” на значне погіршення системи доставки періодичних видань після реформування пунктів сортування.
6. Накласти мораторій на зміни у складі засновників державних та комунальних друкованих ЗМІ до прийняття Закону “Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ”.
Останні новини Чернігівщини
«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів 11:34
Уряд ухвалив низку рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та започаткують системне державне фінансування пасажирських залізничних перевезень.
Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок 10:56
25 листопада відбувся перший онлайн-тренінг «Лідерство і соціальна відповідальність у бізнесі. Мистецтво партнерств» у межах програми «Підтримка розширення економічних прав жінок в Україні».
Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні 10:49
За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору підприємства у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
«Спас Чернігівський: Собор як місце єднання»: у Софії Київській презентували спецвипуск журналу про чернігівську пам’ятку 10:13
Вчора у Національному заповіднику «Софія Київська» провели презентацію спецвипуску журналу «Антиквар», присвяченого чернігівському Спасо-Преображенському собору.
Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів 09:35
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції викрили 53-річного водія автомобіля ВАЗ, який керував транспортом у стані алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.