Підписано Протокол намірів щодо реалізації спільного проекту "Сталий розвиток малих міст Чернігівської області"
11 лютого в облдержадміністрації відбулося підписання Протоколу намірів щодо реалізації освітнього проекту за міжнародної участі "Сталий розвиток малих міст Чернігівської області".

"Сталий розвиток малих міст Чернігівської області"
Документ підписали голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник та керівник представництва фонду Ганса Зайделя (Федеративна Республіка Німеччина) в Україні Сергій Загорний.
У заході також взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, представники фонду Ганса Зайделя.
Відповідно до підписаного Протоколу Чернігівська обласна державна адміністрація, Чернігівська обласна рада, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та Фонд Ганса Зайделя беруть на себе зобов'язання сприяти співробітництву у сфері поліпшення професійних якостей посадових осіб місцевого самоврядування з метою їх подальшої участі у формуванні спроможності міст, селищ Чернігівщини до сталого розвитку та проведення реформи місцевого самоврядування в Україні.
Для участі в Проекті шляхом анкетування були відібрані 26 з 42 міських та селищних голів Чернігівщини, які підтвердили таке прагнення.
Заняття з ними проводитимуть німецькі викладачі-практики, насамперед, керівник управління економіки та розвитку м. Кемптен (федеральна земля Баварія) Ріхард Шісль й провідні українські фахівці.
Протягом визначеного терміну заплановано десять змістовно та тематично пов'язаних між собою семінарів, інші практичні заходи із різноманітних питань місцевого розвитку, головна мета яких - сприяння розвитку спроможності до розробки й впровадження планів сталого економічного розвитку, набуття учасниками навчання вміння залучати для цього необхідні ресурси.
Як наголосив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, важливо, що визначена тема Проекту передбачає напрацювання у його учасників вміння поєднувати різноманітні інтереси та ресурси, ефективно їх використовувати, залучати сучасні технології, моделювати варіанти розвитку та обирати оптимальні, тобто - діяти системно.
"Власне, забезпечення сталого розвитку регіонів - мета, покладена в основу Програми економічних реформ на 2010-2014 роки Президента України Віктора Януковича.
В нашому випадку йдеться про сприяння спроможності до сталого розвитку малих міст та селищ Чернігівщини. Їхня роль визначена об'єктивними чинниками, адже майже половина населення області (46%) - сільське, тоді як середній показник по Україні становить 36%.
Майже третина сільського населення проживає у селищах, що поєднують у собі риси та проблеми малого міста і великого села. Тож селища, а разом з ними й малі міста - важлива ланка у народногосподарському комплексі Чернігівщини. Вони - центр економічного тяжіння навколишніх сіл", - зауважив керівник області.
У свою чергу голова обласної ради Анатолій Мельник акцентував увагу присутніх на тому, що у міських та селищних голів Чернігівщини є не просто зацікавленість у перейманні корисного німецького досвіду, а й існує безпосередня потреба у отриманні нових знань і навиків. Особливо, за словами керівника, це актуально у переддень реформування системи органів місцевого самоврядування. А це питання у нашій державі, як ніколи, на часі.
Керівник представництва фонду Ганса Зайделя в Україні Сергій Загорний повідомив, що Чернігівщина є третьою, після Львівської та Дніпропетровської областей, де здійснюватиметься проект "Сталий розвиток малих міст Чернігівської області". Його реалізація проходитиме на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за підтримки Фонду у 2013 та 2014 роках. Протягом визначеного терміну заплановано десять змістовно та тематично пов'язаних між собою семінарів, інші практичні заходи із різноманітних питань місцевого розвитку, головна мета яких - сприяння розвитку спроможності до розробки й впровадження планів сталого економічного розвитку, набуття учасниками навчання вміння залучати для цього необхідні ресурси.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.