Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 03:20:56

Боротьба з корупцією - один з пріоритетів роботи міліції Чернігівщини

11.02.2013   12:50

Відповідно до вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Указу Президента України «Про першочергові заходи з реалізації Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України боротьба з корупцією є пріоритетним напрямком діяльності міліції.

Зважаючи на це міліцією Чернігівщини спільно з іншими правоохоронними органами проводиться системна робота, спрямована на виявлення фактів корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. В Управлінні МВС України в Чернігівській області організовано роботу, спрямовану на запобігання і протидію корупції, вжито комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності боротьби з корупцією. В Управління МВС області та Управлінні боротьби з організованою злочинністю УМВС області функціонують офіційні сайти (http://kop.gov.ua/ та http://ubozcn.gov.ua/), на яких постійно оновлюються інформація про законодавчу базу, результати роботи, в тому числі, з протидії корупційним проявам. Так, у 2012 році в центральних та регіональних засобах масової інформації вийшло понад 100 матеріалів, пов'язаних з профілактикою та результатами протидії корупції.

У системі службової підготовки працівників органів і підрозділів внутрішніх справ області постійно вивчаються вимоги Законів України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та зміни до них. З метою активізації роботи з протидії корупції в області в 2012 році до міськрайвідділів направлено ряд вказівок, методичних рекомендацій та алгоритм дій з виявлення фактів корупції.

Всього з початку 2012 року і до моменту вступу в дію нової редакції  Кримінального процесуального кодексу України (20.11.12р.) працівниками УМВС України в Чернігівській області викрито 171 злочин у сфері службової діяльності, з них за статтями Кримінального кодексу України: за зловживання владою або службовим становищем - 11; за перевищення влади або службових повноважень - 1; за службове підроблення - 131; за службову недбалість - 12; за одержання хабара - 16.

З 20 листопада і до кінця 2012 року за матеріалами працівників органів внутрішніх справ області внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 35 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, з них за статтями Кримінального кодексу України: за зловживання владою або службовим становищем - 12; за перевищення влади або службових повноважень - 9; за службове підроблення - 9; за службову недбалість - 4; за одержання хабара - 1.

Що ж до адміністративної корупції, протягом минулого року складено 29 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. Всі складені протоколи направлені до судів та розглянуті.

22 правопорушників притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу на загальну суму майже 40 тисяч гривень.

За суб'єктами відповідальності, відносно яких набрав законної сили обвинувальний вирок суду та на яких накладено адміністративні стягнення за корупційне правопорушення: 2 державних службовця 6 категорії; 6 посадових осіб органів місцевого самоврядування (4 - IV категорії, 2 - V-VII категорій); посадова особа органу цивільного захисту; 5 працівників ОВС; 2 посадові особи юридичної особи публічного права; 3 особи, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов'язки; 3  фізичні особи. 

Систематична робота із запобігання та протидії корупції триває.

Останні новини Чернігівщини

Спаринг-партнерські ШБУ вчергове розіграли ремонт доріг на 103 мільйони

Спаринг-партнерські ШБУ вчергове розіграли ремонт доріг на 103 мільйони 15:21

17 березня ТОВ «Шляхо-Будівельне управління № 14» підписало договір на поточний середній ремонт об’єктів вулично-дорожньої мережі в м. Чернігів вартістю 103,45 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро». Замовником виступило Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.

Водій, авто якого потрапило в ДТП, був з ознаками алкогольного сп’яніння

Водій, авто якого потрапило в ДТП, був з ознаками алкогольного сп’яніння 14:28

Опівночі на лінію "102" надійшло повідомлення, що на вулиці Космонавтів сталася дорожньо-транспортна пригода – автомобіль врізався в електроопору.

Козелецький район: триває ліквідація масштабної пожежі лісу

Козелецький район: триває ліквідація масштабної пожежі лісу 14:13

8 квітня о 13:20 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу сухої рослинності та настилу в лісі біля с. Сорокошичі Козелецького району.

Андрій Прокопенко: До боротьби з поширенням коронавірусу долучається все більше мешканців Чернігівщини

Андрій Прокопенко: До боротьби з поширенням коронавірусу долучається все більше мешканців Чернігівщини 13:25

Працівники державних установ та медичних закладів, підприємці, волонтери, громадські активісти, звичайні люди, які розуміють, як важливо згуртуватися в цей непростий момент, долучаються до протидії поширенню коронавірусу.

Відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради. Виділили додаткові кошти на боротьбу з COVID-19

Відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради. Виділили додаткові кошти на боротьбу з COVID-19 11:23

8 квітня відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради VII скликання під головуванням міського голови Анатолія Лінника.