Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 12:14:47

Проект підтримки регіонального співробітництва

15.01.2013   08:00Агенцiя

Європейський Союз розпочинає Проект підтримки регіонального співробітництва країн Східного Партнерства, спрямованого на підтримку сталого транскордонного співробітництва між регіонами країн Східного Партнерства з метою розробки спільних рішень у відповідь на існуючі виклики в цих регіонах.

Завданнями проекту є: (і) створення сприяючого середовища для програм прикордонного співробітництва на кордонах між Білоруссю та Україною, Грузією та Вірменією, і Грузією та Азербайджаном, враховуючи специфіку кожного регіону; та (іі) посилення спроможності місцевих і регіональних органів влади та недержавних інституцій в згаданих вище прикордонних територіях розробляти і впроваджувати транскордонні проекти.

Східне Партнерство було започатковано 7 травня 2009 року з метою посилення відносин між Європейським Союзом та його східними партнерами. У рамках Східного Партнерства розглядаються низка важливих питань, таких як: посилення стратегічних відносин із східними сусідами ЄС, полегшення візового режиму; вільна торгівля; енергетична незалежність; регіональний мир та безпека. До країн Східного Партнерства належать Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна.

Складовою Східного Партнерства є співпраця між країнами-учасницями, в тому числі на рівні прикордонних регіонів. Транскордонне співробітництво - спільні дії, спрямовані на встановлення і поглиблення економічних, соціальних, науково-технічних, екологічних, культурних та інших відносин між територіальними громадами, їх представницькими органами, місцевими органами виконавчої влади України та територіальними громадами, відповідними органами влади інших держав у межах компетенції, визначеної їх національним законодавством.

Країни учасниці включають - Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Україна. З української сторони до обраних регіонів входять Волинська, Рівненська, житомирська та Чернігівська області та північні (Іванківський, Поліський, Макарівський, Бородянський, Вишгородський та Броварський) райони Київської області.

На даному етапі Проект визначає потреби органів місцевого самоврядування з тим, щоб посилити їх спроможність у підготовці та реалізації спільних україно-білоруських проектів.

Любов Паливода, експерт проекту
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).