Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:24:02

За білими стежками – зелений урожай

21.12.2012   11:32Агенцiя

Першою “прикрасою” на ялинці є електронна бирка

Одна з “плантацій Діда Мороза” в Городнянському лісгоспі. Фото Миколи Тищенка

Одна з “плантацій Діда Мороза” в Городнянському лісгоспі. Фото Миколи Тищенка

Учні Городнянського шкільного лісництва, що на Чернігівщині, за відомим письменником-природолюбом Віталієм Біанкі, назвали останній місяць року порою перших білих стежин. Та по-дитячому романтичне ставлення до навколишнього світу не стає на заваді розумінню цілком дорослих речей. Адже ті, хто сіяв у теплицях добуті із власноруч зібраних шишок крихітні зернята, з яких прокльовуються сосни і ялини, та усвідомив, що сіянці стануть дорослими деревами вже тоді, коли біля них порядкуватимуть онуки нинішніх учнів шкільного лісництва, ніколи не будуть губителями лісу.

Для них найприємнішою роботою було викопування по осені з відкритого грунту та пересаджування у горщики молодих саджанців туї. А найкращою окрасою Нового року головний лісничий Городнянського учнівського шкільного лісництва Ірина Кордик, а також її друзі Дарія Аніщенко, Євгенія і Олександра Калімбет та всі інші вважають живе хвойне деревце у вазоні, котре не викинуть після свят, а посадять навесні у грунт, прикрасивши ним вулицю міста чи села. Для Городні це традиційно, адже навіть велика міська ялинка, яку щороку прикрашають у райцентрі, не штучна і не зрубана, а жива. Росте собі на площі, хилитаючи лапатими вітами навесні і влітку, оптимістично зеленіє на фоні жовто-червоних осінніх барв і приносить різдвяну казку взимку.

Юні лісівники лишилися обговорювати напрацьований дослідницький матеріал, а тим часом головний лісничий Городнянського лісгоспу Сергій Заяць зібрався відвідати лісову плантацію, звідки, на гадку багатьох дітлахів, приносить уже прибрану в іграшки, серпантин та лелітки ялинку власноруч Дід Мороз. Адже тут щороку вирощують тисячі новорічних деревець. Щоправда, ми застали майбутні символи Новорічного свята лише в снігових шубках.

Учениці шкільного лісництва посадять під ялинку власноруч пошиту ляльку із лікарськими травами. Фото Миколи ТИЩЕНКА

Навколо у лісі розливався спокій – браконьєри, яких час від часу ловлять лісівники разом з природоохоронцями, нині не порушували тиші. Адже навіть при найбільшому старанні деревце беззвучно не зрубаєш і не спиляєш, навіть порипування снігу під ногами у зимовому лісі розноситься далеко. Лише бригада працівників лісгоспу, котра працює на “зелених жнивах”, ставила на зруби заготовлених для транспортування ялинок та сосон спеціальне клеймо. Пізніше між зеленими вітами з’явиться приладнана лісівниками перша “прикраса” – електронний чип. Він є своєрідним “паспортом” ялинки, котрий вказує на “місце проживання” зеленої красуні, безпечність екологічного середовища, в якому її зростили, та законність реалізації. Адже відтепер лісову гостю не зможе продати будь-хто: ті, хто вирощує ялинки, зробив у найближчому лісництві заявку на придбання електронних чипів ще місяць тому. Представник лісгоспу виїздить на місце і чіпляє ці бирки, перевіряючи, щоб деревця були зрубані лише на задекларованій плантації.

– Було таке торік, коли один підприємець попросив кілька тисяч чипів, – розповіли лісівники. – Поїхали на місце, а ялинок немає, підприємливий бізнесмен купує за безцінь нарубані самосіви, що зросли на землях сільськогосподарського призначення, котрі не обробляються. Як бачите, є такі люди, котрі хочуть заробити, не переймаючись тим, що деревця наросли в екологічно забрудненій зоні. Тому прийняте рішення на рівні Агентства лісових ресурсів: законність операції гарантує укладений договір, підписаний нашим підприємством і відповідно суб’єктом господарювання. І на законних підставах придбати електронні чипи може лише та людина, яка сама виростила ялинки. Це важливо для родин, котрі дбають про здоров’я своїх дітей, адже малюки проводять найбільше часу біля святкової лісової гості.

КОМЕНТАР ФАХІВЦЯ
Валерій ЛОЗИЦЬКИЙ, начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства:
– Цьогоріч у нас створено штаб і “гарячу лінію” для населення, аби люди могли звертатися з будь-яких передноворічних питань, котрі у нашій компетенції. За номером бирки ми зможемо надати повну інформацію про придбану до свят лісову гостю. Щорічно закладаємо близько 40 га новорічних плантацій. Нині маємо надію реалізувати 40 тисяч ялинок (понад 2,5 тисячі – в горщиках) не лише в області, а й за її межі. З цією метою підготували багато пунктів реалізації у місцях масового скупчення населення: у містах і райцентрах, на базарах, уздовж трас. Вартість хвойних чарівниць вирішили лишити тогорічною (в середньому – 42 грн), щоб кожна родина могла дозволити собі свято. Кошти за реалізацію ялинок підуть на створення нових лісових насаджень.

Тютюник Євдокія, "Урядовий кур'єр"

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».