Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 04:21:05

Міжгалузева рада обговорила актуальні питання розвитку професійно-технічної освіти в області

11.12.2012   17:50

11 грудня заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Геращенко провів засідання Міжгалузевої ради професійно-технічної освіти при облдержадміністрації.

Учасники засідання, зокрема, обговорили реалізацію заходів регіональної програми зайнятості в області та забезпечення професійно-технічних і вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації інформацією щодо стану ринку праці в області.

Як відмітила у своєму виступі директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка, нестабільна фінансово-економічна ситуація, кризові демографічні процеси, поширення міграції та тінізації трудових відносин не сприяють формуванню збалансованого ринку праці, не дають можливості для забезпечення продуктивної зайнятості та розвитку трудового потенціалу. Демографічна криза призводить до випереджаючого скорочення населення у працездатному віці та його старіння. Усталеним є зменшення кількості штатних працівників підприємств та організацій. За останні 5 років чисельність офіційно зайнятих в економіці області поменшала на 15% і становить 220 тисяч 600 осіб.

Роботодавці сьогодні не можуть запропонувати громадянам стабільну зайнятість з гідними умовами та оплатою праці.

За 11 місяців 2012 року на Чернігівщині створено 18 тисяч 900 нових робочих місць, що на 1,5% менше ніж за відповідний період минулого року.

Найбільшою проблемою заповнення вакансій, які подають роботодавці до центрів зайнятості, залишається їх низька якість. Майже 40% з них пропонують претендентам мінімальну заробітну плату і лише 4% встановлюють розмір оплати праці, вищий за середньообласний.

З іншого боку проблемною є якість наявної робочої сили.

У таких складних умовах, завдання, які передбачені Програмою зайнятості населення, виконуються та по більшості показників складається позитивна динаміка до відповідного рівня минулого року.

За сприяння служби зайнятості з початку року отримали роботу понад 19 тисяч незайнятих громадян, або 40% з числа тих, хто перебував на обліку.

За 11 місяців поточного року до центрів зайнятості за пошуком роботи звернулися понад 500 випускників професійно-технічних навчальних закладів області. З них 360 осіб отримали статус безробітного.

У січні – листопаді 2012 року центрами зайнятості області працевлаштовано 260 випускників професійно-технічних навчальних закладів. Стосовно тих, хто залишився на обліку, здійснюються заходи з пошуку вільних робочих місць.

Стратегічним напрямом і важливою складовою профорієнтаційної роботи служби зайнятості залишається подолання кризи утриманських настроїв, формування у людей працездатного віку сталої мотивації до праці, стимулювання до активної економічної діяльності.

Упродовж січня-листопада 2012 року профорієнтаційною роботою було охоплено 86 тисяч громадян. Проводились дні відкритих дверей, ярмарки професій та вакансій, виїзні акції Мобільних центрів зайнятості.

Продовжується робота з учнівською молоддю. Вже традиційними атрибутами професійної орієнтації стали програмно-апаратні комплекси „Профорієнтаційний термінал”, які розміщені у 364-х школах області, зокрема, в 16-и спеціалізованих інтернатах.

Оскільки з першого січня 2013 року набуває чинності нова редакція Закону України “Про зайнятість населення”, Лідія Падалка окремо зупинилася на його нововведеннях. Так, зокрема, роботодавець матиме право укладати з власними працівниками або іншими особами, які не перебувають з ним у трудових відносинах, договори про направлення на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації. Згідно з таким договором особа має відпрацювати у роботодавця, який оплатив її навчання, визначений сторонами термін, але не більше ніж три роки.

Під час обговорення питання ролі та місця професійно-технічних навчальних закладів, навчально-курсових комбінатів будівельного профілю в підготовці кваліфікованих робітників для будівельної галузі області та перспектив по її реформуванню, зазначалося, що сучасні досягнення в науці, впровадження новітніх технологій у будівництві вимагають підготовки робітничих кадрів з вищим кваліфікаційним розрядом, зі знанням сучасних технологій, здатністю до адаптації на ринку праці в умовах постійно зростаючої конкуренції. Тому традиційні підходи до проектування професійної діяльності майбутніх робітників викликають необхідність їх перегляду. Необхідно запроваджувати принципово нові підходи до побудови навчальних програм і відбору для них змісту навчального матеріалу. Велику роль відіграє в цьому тісна співпраця професійно-технічних навчальних закладів з роботодавцями, організація виробничої практики і працевлаштування випускників на підприємства, які є замовниками робітничих кадрів.

Присутні керівники професійно-технічних навчальних закладів висловили побажання щодо покращення проходження виробничої практики на підприємствах, оскільки часом трапляються відхилення від планів, подекуди вона не оплачується.

Інформуючи про проект плану державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників у ПТНЗ області на 2013 рік, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський навів такі дані. Всього планується підготувати 3550 кваліфікованих робітників. Зокрема, для галузей економіки – 385 робітників, за професіями електротехнічного виробництва – 413, будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи – 610, швейне виробництво – 256, сільське господарство – 343, автомобільний транспорт – 278.

Також на засіданні серед іншого йшлося про підготовку професійно-технічних навчальних закладів області до роботи в осінньо-зимовий період. Як повідомив начальник відділу професійно-технічної освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Володимир Глузд, підготовка 19 професійно-технічних навчальних закладів та 1 філії до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 навчального року проводилась за такими напрямками: реконструкція, технічне обслуговування котельного господарства, придбання палива та обладнання для котелень; впровадження заходів з енергозбереження; поточні та капітальні ремонти навчально-виробничих приміщень, гуртожитків навчальних закладів.

На завершення учасники засідання розглянули проект плану роботи Міжгалузевої ради на 2013 рік.

Останні новини Чернігівщини

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00 15:02

О 09 год. 03 хв. 17 квітня ворогом здійснено ракетний обстріл території міста Чернігова. Сталося пряме влучання в будівлю соціальної інфраструктури.

Увага! Тимчасові зміни у русі громадського транспорту! 12:27

Тролейбусні маршрути № 10 та №11 тимчасово (до усунення наслідків ракетного удару) не працюватимуть.

Вранці 17 квітня росіяни завдали 3 ракетних ударів по Чернігову. 12:18

"Наразі триває пошуково-рятувальна операція. Зараз вже можу казати про 9 загиблих, вбитих російськими терористами. Більше 20 поранених", - сказав в інтерв'ю телеканалу 1+1 начальник Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 08:45

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 4 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини