Школа №19 готується до роботи офлайн. Як триває відновлення закладу
У Чернігівській загальноосвітній школі №19 тривають ремонтні роботи. Це один із найбільших закладів міста (1562 учні) і водночас найбільш пошкоджених під час активних бойових дій.
Сьогодні, 13 квітня, подивитися перебіг робіт приїхав у місто президент організації Global Empowerment Mission Майкл Каппоні. Завдяки його сприянню і фінансуванню, а також ГО "Фонд "Якість життя", для ЗНЗ придбано частину вікон, які були вибиті під час бойових дій. Він зустрівся з в.о. міського голови Олександром Ломако, начальником управління освіти Василем Білогурою, адміністрацією школи та учнівським колективом.
Будівлю школи було пошкоджено внаслідок чотирьох прямих прильотів, а також вісім ще було зафіксовано поруч зі школою. Вилетіли всі вікна, 515. Пошкоджено 170 дверей, покрівлю площею 350 м², системи опалення та елетропостачання, внутрішні приміщення, спортзал та актовий зали, бібліотеку, басейн.

Завдяки президенту організації Global Empowerment Mission Майклу Каппоні та ГО "Фонд "Якість життя" придбано 984 м² віконних конструкцій. Їх встановлення, а також решти розбитих профінансовано з бюджету Чернігівської міської територіальної громади.
— Сьогодні ми можемо взяти на себе зобов’язання і поставити школі меблі в кабінети, мова, зокрема, про парти. Ми також дивитимемося, що ми ще можемо зробити. Але зобов’язання, що ми вже взяли на себе і можемо гарантувати, що точно надамо парти, — сказав Майкл Каппоні під час візиту до школи.

Загалом капітальний ремонт цього закладу передбачає дві черги робіт із фінансуванням 41,5 млн грн. Частина цих робіт вже виконана і профінансована на суму майже 26,8 млн грн. Вже відновлено покрівлю, систему опалення, продовжується відновлення внутрішніх приміщень та освітлення.
— Буде ще третя черга робіт — басейн, деякі внутрішні роботи і повна термодернізація закладу. Задача зробити зі школи №19 зразкову, аби сюди швидше повернулися діти. Тому що для міської влади діти і освіта завжди були головними пріоритетами. Чим швидше ми відновимо офлайн освіту, тим швидше діти повернуться в класи, а це, враховуючи психологічну травму, яку переносять наші діти під час війни, дуже важливо для повернення до нормального життя, наскільки це можливо під час війни, — сказав в.о. міського голови Олександр Ломако під час огляду ремонтних робіт.
Заклад вже готується до відновлення роботи в очному форматі з 1-го вересня 2023 року. Тут почали приймати документи від майбутніх першокласників.
— На сьогодні вже 92 першокласники принесли документи до нашого навчального закладу і, використовуючи таку нагоду, хочу запросити всіх бажаючих до нашої школи. Ми відновлюємось і ми будемо працювати, — сказала директорка школи №19 Людмила Шелупець.
Також у ЗНЗ №19 ремонтують укриття за сприяння благодійного фонду "Голоси дітей".
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.