Двоє юних дослідників із Чернігівщини отримуватимуть стипендії Президента України
За високі результати, досягнуті у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022 році, стипендії Президента України призначено двом дослідникам із Чернігівської області — Сергію Бартошу та Ярославі Мажузі.
Сергій презентував свій проєкт «Створення плотера на основі мікроконтролера Arduino» в науковій секції «Комп’ютерні системи та мережі» (науковий керівник — учитель інформатики прилуцького ліцею № 6 Станіслав Бурдюг).
Ярослава ж вразила членів журі дослідженням, узагальненим в роботі «Повсякденне життя сільської дитини у 1953–1964 рр. (за матеріалами Чернігівщини)» (наукова секція «Історія України»). Попри популярність теми у працях науковців, повсякденне життя дітей у 1953–1964 рр. уперше стало об’єктом дослідження. Науковий керівник — кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, археології та краєзнавства НУ «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Олена Гринь.
Юні дослідник та дослідниця навчаються на першому курсі: Сергій — в Національному авіаційному університеті (випускник прилуцького ліцею № 6), Ярослава — в НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (випускниця Чернігівського обласного наукового ліцею та обласного комунального позашкільного навчального закладу «Чернігівська МАН учнівської молоді»).
За повідомленням Управління освіти і науки
Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.
Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09
На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.
Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52
Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».
У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21
У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.