Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 15:49:36

У Прилуках розробляють нове меню на 2022 рік та визначаються із вартістю шкільного харчування

11.11.2021   08:50Агенцiя

У Прилуках створили міжвідомчу робочу групу, яка покликана розробити чотирьохтижневе сезонне меню, згідно нових норм харчування (постанова Кабміну №871 від 18 серпня) та відповідно до нього визначити вартість шкільного харчування.

До складу робочої групи увійшли профільний заступник міського голови, управлінці системи освіти, спеціалісти КП "КХП"Шкільний", що спеціалізується на шкільному харчуванні.

Це одне із фінальних засідань. Наразі, у Прилуках готуються до запуску тендерних пропозицій із надання відповідних послуг.

«Ми повинні передбачити всі ті зміни, які на сьогоднішній день рекомендовані порядком організації харчування в закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти вийти на ту оптимальну вартість , яка була б на сьогоднішній день дійсно реально спроможною ще й для батьків , а також для міського бюджету. Зважаючи на всі ці моменти буде підготовлено проект рішення, який буде винисено на розгляд членів виконавчого комітету для остаточного його затвердження», - розповіла заступник міського голови Тетяна Шкуренко.

18 серпня Уряд прийняв зміни до постанови Кабміну від 24 березня 2021 р. №305 «Про затвердження норм та порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (постанова Кабміну від 18 серпня 2021 р. №871).

Документом передбачено відтермінування застосування нових норм харчування до 1 січня 2022 року у разі наявності діючих до 31 грудня 2021 року договорів на постачання харчових продуктів або надання послуг з харчування. Нове меню з 1 вересня 2021 року введуть лише ті школи, які мають таку змогу.

«Так, зокрема змінами  у цьому порядку передбачено чотиритижневе сезонне меню, яке фактично складено за рекомендаціями одного з відомих шеф-поварів в Україні як Євгена Клопотенка, знову ж таки на слуху було власне обговорення і цього меню, страв , які рекомендує український шеф-повар вводити у раціон шкільного харчування», - сказала посадовець.

Крім цього до розробки меню для прилуцьких школярів та вихованців дитячих садочків враховували їх вподобання та професійні рекомендації технологів КП "КХП"Шкільний".

«За скільки десятків років існування цього підприємства (КП "КХП"Шкільний") в нього є фактично реальний погляд на те , що діти міста Прилуки люблять їсти, а що можливо їм буде і не до смаку тому, що коли ми аналізуємо ті технологічні картки, які на сьогоднішній день запропонувало МОЗ то зрозуміло є цілий ряд страв меню, які навряд чи діти  їли вдома і чи навряд чи вони будуть їсти в школі бо це велике питання на скільки їхні смакові рецептори призвичаєні  от саме до таких страв і тому впровадження поступове цього меню повинно буди теж свідомим, адже це гроші як батьківські так і міського бюджету вони повинні бути раціонально використані, але основне - діти мають бути ситі, нагодовані, здорові», - пояснила Тетяна Шкуренко.

Технологічні карти  для страв, що готуватимуть дітям у школах Міністерство охорони здоров'я України опубліковало 27 жовтня.

Матеріали – у вільному доступі і будь-яка школа може використовувати їх без повторного погодження.

КП ТК "Прилуки"

Останні новини Чернігівщини

За

За "кришування" продажу домашнього алкоголю судитимуть поліцейського 10:36

Прокурором Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно поліцейського одного з районного управління поліції, котрий обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України – одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

Змінилася структура управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Змінилася структура управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 10:23

З 1 березня 2022 року замість 8 відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області функціонуватимуть п'ять: Корюківське, Ніжинське, Новгород-Сіверське, Прилуцьке, Чернігівське.

Станом на 21 січня в Україні зафіксовано 18479 нових випадків COVID-19

Станом на 21 січня в Україні зафіксовано 18479 нових випадків COVID-19 10:07

20 156 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 21 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2464 дитини та 429 медпрацівників.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:55

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 20 січня по 8:00 21 січня 2022 року

На Чернігівщині фермера оштрафували на 304,2 тис. гривень за незаконне вирощування кукурудзи

На Чернігівщині фермера оштрафували на 304,2 тис. гривень за незаконне вирощування кукурудзи 07:54

На Чернігівщині інспектори Держгеокадастру виявили незаконний посів кукурудзи, розрахована шкода державі становить 304,2 тис. грн.