Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 січня, 11:38:21

Підготовка військових та ветеранів за сучасними стандартами

29.10.2021   09:06Агенцiя

Навчально-науковий Центр конверсії військових кадрів та ветеранів АТО/ООС відкрили на базі Національного університету «Чернігівська політехніка».

Метою діяльності Центру є перепідготовка та соціальна адаптація військових кадрів та ветеранів АТО/ООС, членів їх сімей шляхом організації та проведення навчальних занять, курсів, тренінгів, стажувань, заходів з працевлаштування, надання освітніх послуг тощо за новітніми вітчизняними та  закордонними програмами.

- Створення такого наукового, учбового осередку в університеті буде продовженням як державних так і міжнародних програм соціально-професійної адаптації. Тут є спеціалісти у багатьох галузях, зокрема викладачі, психологи, спеціалісти з працевлаштування тощо. І сьогодні вони  об'єдналися в один колектив - освітньо-науковий центр, який і буде допомагати нашим армійцям, ветеранам та членам їхніх родин. Наразі перших два центри в Україні, які вже відкрилися – це в Житомирі і Чернігові. Є концепція Міністерства у справах ветеранів і позиція нашого Міжнародного фонду соціальної адаптації на базі 22-х університетів з якими реалізується проєкт “Норвегія-Україна” створити в майбутньому такі центри, - повідомив президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов.

Критерієм вибору місця розміщення таких центрів є кількість учасників бойових дій, які потребують соціально-професійної адаптації до цивільного життя, наявність військових частини та військових навчальних закладів, які готують військовослужбовців. Водночас під час роботи також буде організована і співпраця з представниками територіальних центрів комплектування та соцпідтримки, Міністерства у справах ветеранів в регіонах тощо.

- Сьогоднішня подія - це для нашого університету в першу чергу довіра. Це є свідченням того, що наша команда, дійсно команда професіоналів і команда, яка заслуговує, щоб цей Центр був відкритий саме у нас, - зазначив ректор Національного університету «Чернігівська політехніка» Олег Новомлинець.

Першим кроком в діяльності Центру стало підписання Меморандуму про співпрацю між Координаційною радою ветеранів АТО/ООС при Чернігівській ОДА, громадською організацією «Чернігів Європейський» та Національним університетом «Чернігівська політехніка». Такий документ має на меті розширити можливості Центру конверсії військових кадрів та ветеранів АТО/ООС на місцевому рівні.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform
 

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.

15 січня - який день, свято та прикмети

15 січня - який день, свято та прикмети 09:12

15 січня відзначають День вікіпедії, Міжнародний тиждень безпеки снігоходів і День пошуку зниклого відлуння.