З чого починається лабораторія?
Інколи побудова цілої лабораторії починається… з гранітної плити.
Виявляється, стіни будівлі державного підприємства “Чернігівстандартметрологія” зводили навколо столу з гранітною плитою. Так було під час будівництва корпусу наприкінці 80-х років.
Про ці та інші цікаві факти з життя і роботи підприємства дізналися студенти Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права, які завітали на екскурсію на ДП “Чернігівстандартметрологія”.
Студенти оглянули лабораторії і відділи підприємства і навіть скористалися надточними вагами. Так, у лабораторії, де повіряють засоби вимірювальної техніки, студентки попросили зважити свої ювелірні прикраси. Каблучка дівчини “затягнула” на 2,328 грамів.
У лабораторії з випробувань харчової продукції та продовольчої сировини її начальник, Наталія Коновець, розповіла про перевірки, які проходять імпортні вина та відповіла на запитання. Студентів цікавило все, що пов’язане з використанням ГМО і хімічних добавок у продуктах.
У іншій лабораторії, де проходять повірку та метрологічну атестацію засоби вимірювальної техніки геометричних та механічних величин (це, наприклад, ваги), студенти побачили унікальний стіл з гранітною плитою. Фахівці розказали майже легендарну історію, пов’язану з ним.
Наприкінці 80-х років, коли починалось будівництво нового корпусу ДП “Чернігівстандартметрологія”, спочатку поклали підлогу, а потім… внесли цей стіл. І лише після цього навколо столу зводили стіни.
Чому так? Бо стіл дуже великий, не пройде у жодні двері. Він ще і дуже важкий та потребує точного встановлення по горизонталі. Адже на плиті тепер проходять повірки приладів.
Генеральний директор ДП “Чернігівстандартметрологія” Валентин Бакуменко відзначив, що це лише один із прикладів співробітництва з навчальними закладами міста та області.
“Наше підприємство плідно співпрацює з кількома вузами міста і в науковій роботі, і в запровадженні систем управління, і в плані організації екскурсій та конкурсів”, – наголосив він.
Студенти подякували за цікаву екскурсію.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.