Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 16:16:38

З чого починається лабораторія?

11.11.2011   16:31

Інколи побудова цілої лабораторії починається… з гранітної плити.

Виявляється, стіни будівлі державного підприємства “Чернігівстандартметрологія” зводили навколо столу з гранітною плитою. Так було під час будівництва корпусу наприкінці 80-х років.

Про ці та інші цікаві факти з життя і роботи підприємства дізналися студенти Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права, які завітали на екскурсію на ДП “Чернігівстандартметрологія”.

Студенти оглянули лабораторії і відділи підприємства і навіть скористалися надточними вагами. Так, у лабораторії, де повіряють засоби вимірювальної техніки, студентки попросили зважити свої ювелірні прикраси. Каблучка дівчини “затягнула” на 2,328 грамів.

У лабораторії з випробувань харчової продукції та продовольчої сировини її начальник, Наталія Коновець, розповіла про перевірки, які проходять імпортні вина та відповіла на запитання. Студентів цікавило все, що пов’язане з використанням ГМО і хімічних добавок у продуктах.

У іншій лабораторії, де проходять повірку та метрологічну атестацію засоби вимірювальної техніки геометричних та механічних величин (це, наприклад, ваги), студенти побачили унікальний стіл з гранітною плитою. Фахівці розказали майже легендарну історію, пов’язану з ним.

Наприкінці 80-х років, коли починалось будівництво нового корпусу ДП “Чернігівстандартметрологія”, спочатку поклали підлогу, а потім… внесли цей стіл. І лише після цього навколо столу зводили стіни.

Чому так? Бо стіл дуже великий, не пройде у жодні двері. Він ще і дуже важкий та потребує точного встановлення по горизонталі. Адже на плиті тепер проходять повірки приладів.

Генеральний директор ДП “Чернігівстандартметрологія” Валентин Бакуменко відзначив, що це лише один із прикладів співробітництва з навчальними закладами міста та області.

“Наше підприємство плідно співпрацює з кількома вузами міста і в науковій роботі, і в запровадженні систем управління, і в плані організації екскурсій та конкурсів”, – наголосив він.

Студенти подякували за цікаву екскурсію.

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини