Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 вересня, 10:28:08

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав освітні заклади Ніжина

28.09.2021   20:00Агенцiя

Разом з головою Чернігівської ОДА В'ячеславом Чаусом він завітав до Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, бібліотеки імені академіка М. О. Лавровського, інклюзивно-ресурсного центру та міської школи №15, де сам навчався.

— Приємно бачити, як позитивно змінилися матеріально-технічної база школи та нові підходи й методи організації освітнього процесу. Дякую освітянам Ніжина, які не лише креативно підходять до своєї праці, а й повністю та відповідально виконують рекомендації МОЗ щодо вакцинації від COVID-19. Усі заклади освіти міста працюють у повноформатному режимі, а відсоток вакцинації педагогічних працівників загалом становить 89%. Я неодноразово запевняв і буду наголошувати, що освітяни – серед пріоритетної групи захисту від COVID-19, – зазначив Сергій Шкарлет.

До того ж,  Ніжин є лідером в області не тільки за рівнем вакцинації працівників освіти, але й загалом за рівнем вакцинованого населення, який сягає майже 51%.



В університеті ім. М. Гоголя міністр ознайомився з навчально-матеріальною базою, спеціалізованими лабораторіями дисциплін природничого циклу. Наразі заклад системно перетворюється на центр міжнародної освіти, здійснюючи якісну фахову підготовку не лише талановитого українського студентства, але й обдарованої молоді з Азербайджану, В’єтнаму, Індії, КНР, Пакістану, Тунісу, Туреччини, Туркменістану, ФРН.

- Ніжинський університет – один із закладів вищої освіти, що є важливою складовою реформи “Нова українська школа”, адже тут здійснюється формування нового вчителя, який має володіти практичними та сучасними компетентностями. Приємно бачити, як розвивається заклад, зокрема із впровадженням наукових та соціальних проєктів, які реалізуються на базі університету. Сьогодні вагомі внески науковців університету з фізико-математичних наук реалізуються за грантову підтримку, зокрема – Національного фонду досліджень. Загалом фінансова підтримка наукової діяльності Ніжинського університету від Нацфонду становить 12 млн грн на три роки, – зазначив Сергій Шкарлет.

На завершення Міністр провів зустріч із ректорами закладів вищої освіти області на базі університету для обговорення перспектив розвитку вищої освіти регіону.



Також у ході візиту Міністр ознайомився з діяльністю Інклюзивно-ресурсного центру Ніжина. Цей центр є територіально доступною складовою мережі ІРЦ, таких центрів, що створені за останні чотири роки, налічується майже 640.

Працівниками Ніжинського центру в повній мірі надається підтримка в освітньому процесі, додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги для майже 100 дітей з особливими освітніми потребами з різними нозологіями. І це створює їм безбар'єрний доступ до освіти.

У закладах освіти міста Ніжин функціонує 18 інклюзивних класів, у яких діти повністю інтегровані в освітній процес. Сергій Шкарлет підкреслив роль управлінців, керівників та педагогів шкіл, що зацікавлені у питаннях підтримки та розвитку інклюзивного навчання.

Адже кожна дитина, незалежно від фізіологічного чи психічного стану, має бути забезпечена якісним та доступним навчанням на всіх рівнях освіти протягом всього життя з дотриманням принципів рівних можливостей.

за інф. Чернігівської ОДА, пресслужби Міністерства освіти та науки

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові презентували кампанію з підвищення обізнаності про резолюцію ООН 1325 19:43

«1325 зміцнює країну» – під такою назвою в Чернігові відбулася пресконференція, присвячена старту інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності про резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід зібрав представників і представниць громадянського сектору та влади.

Підприємства переробної промисловості та торгівлі забезпечили майже 35 % податкових надходжень до бюджету 14:01

За січень–серпень 2025 року найбільшими платниками податків стали підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі. Вони забезпечили відповідно 17,6 % та 16,7 % усіх надходжень до Зведеного бюджету України.

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин 13:25

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Ніжин у одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Чернігівці літнього віку можуть вивчати англійську на безоплатному онлайн-курсі — деталі 13:03

У Чернігові стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку. Навчання проходить одразу на кількох рівнях — від початкового до Pre-Intermediate.

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором?

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором? 11:22

Бурхливі обговорення щодо назви сучасної війни України з російським агресором завершені.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини