Дві школи, дві дороги та амбулаторія: В'ячеслав Чаус оглянув об'єкти «Великого будівництва» Прилуцького району
Спершу голова ОДА відвідав Ічнянську територіальну громаду — міську гімназію імені Васильченка.
Тут проходить капітальний ремонт будівлі із запровадженням комплексних заходів теплореновації. Наразі завершена перша черга робіт.
- Якщо відверто, я незадоволений якістю. Наступні роботи буде виконувати вже новий підрядник, який буде змушений коригувати роботу свого попередника, - зазначив В'ячеслав Чаус.
На ремонт школи у поточному році передбачено 8,2 мільйони гривень, з яких 5,2 мільйони - кошти Державного фонду регіонального розвитку, а 2,98 — місцевого бюджету. Наразі 1,6 мільйона гривень уже профінансовано з ДФРР.
Інші два об'єкти, відвідані очільником ОДА, — це дороги загального користування місцевого значення: Івангород — Більмачівка — Рожнівка — Ступаківка Ічнянської ОТГ та Варва — Хукалівка — Поділ Варвинської громади.
Перша, протяжністю 5 кілометрів, введена в експлуатацію у кінці серпня. Наприкінці вересня мають завершити роботи і на автодорозі Варва — Хукалівка — Поділ. Тут замість влаштування вирівнювального шару зі щебенево-піщаної суміші застосована технологія холодного ресайклінгу. Такий метод робить дорогу менш вразливою до навантажень та в рази знижує ризик появи колійності.
У Журавці В'ячеслав Чаус проінспектував хід робіт з теплореновації в школі імені Григорія Вороного. Тут проводять внутрішні оздоблювальні роботи на загальну вартість 12,1 мільйона гривень.
Ця школа, як і Ічнянська гімназія, включена у поточному році до урядової програми «Спроможна школа для кращих результатів».
Під час брифінгу для місцевих ЗМІ В'ячеслав Чаус вкотре привернув увагу до важливості вакцинації освітян та наголосив, що школа у Журавці, попри запровадження «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, продовжить роботу. Адже тут 82% працівників щеплені від COVID-19. Водночас Ічнянська гімназія імені Васильченка, де вакцинувалося лише 49% персоналу, змушена буде від завтра закрити двері для учнів.
Оглянув очільник ОДА і Журавську амбулаторію монопрактики. Хоча відкриття її відбулося ще у липні, амбулаторія відтоді не працювала через проблеми з електропостачанням. На сьогодні питання вирішене і невдовзі установа зможе приймати відвідувачів.
Принагідно голова облдержадміністрації ознайомився з виробничими потужностями та матеріально-технічною базою Городище-Пустоварівської аграрної компанії.
Це комплекс з переробки в біогаз кукурудзяного силосу та органічних відходів зі свинокомплексу. Біогаз надалі використовується для виробництва електричної енергії, яка реалізується на енергоринку за «зеленим тарифом».
— Це історія успіху, яка має стати прикладом для інших громад нашої області, — підкреслив В'ячеслав Чаус.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.