Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 квітня, 17:33:52

Педагоги Чернігова провели традиційну конференцію перед новим навчальним роком

25.08.2021   18:04Агенцiя

У Чернігові сьогодні, 25 серпня, відбулася традиційна щорічна педагогічна конференція «Освіта. Чернігів. 30», на якій підвели підсумки минулого навчального року та окреслили плани на майбутнє. З вітальним словом до її учасників звернувся чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

-  У переддень нового навчального року ми тут зібралися, щоб обговорити головні виклики, які, на жаль, ми маємо в освітньому процесі у зв’язку з ковідом. Я все ж таки хотів би, щоб у нас були амбіції, і щоб за результатами ЗНО Чернігів був не на останньому місці у порівнянні з іншими містами України. Ковід був у всіх містах, по всій Україні, діти навчалися в однакових умовах. Тож давайте кожен на своєму місці візьмемо волю в кулак і зосередимся на навчальному процесі в тих умовах, у яких нам дозволятиме епідеміологічна або інша ситуація. Адже, коли ми говоримо за місто – це не тільки тротуари, нові тролейбуси чи щось інше – це ще і якість освіти. У мене щемить серце, коли ми, витрачаючи кошти держави чи міста, сили, енергію та час, готуємо фахівців для інших країн. Ці питання і виклик - вже загальні для влади країни. Але й на своєму місці ми намагаємося робити те, що від нас залежить. Давайте все ж таки намагатися покращувати динаміку та зростати за результатами ЗНО відносно інших міст, - підкреслив міський голова. Також він побажав усім успіхів у новому навчальному році та плідної роботи.

Начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура зауважив, що найголовнішим викликом для всіх учасників освітнього процесу стала дистанційна форма навчання. Крім того, наразі необхідно внести зміни до законодавчих актів щодо матеріального забезпечення педагогічних працівників.

- Всі ми знаємо і вже перевірили на своєму досвіді, що немає нічого кращого, ніж освіта в очному форматі. Ніяка дистанційна освіта, як гарно вона не була б організована і скільки не витрачалося б на неї коштів, не замінить живе спілкування. Значно важче забезпечувати матеріальну базу для дистанційної освіти для дітей, батьки яких можуть залишитися без роботи. Отже, це виклик не тільки для освітян, а й для всіх дорослих. Іншим викликом, який залежить від держави, є гідне поцінування вчителя. На часі внесення змін до порядку забезпечення заробітних плат педагогів та інших людей, які працюють у цій сфері. Зокрема, для того, щоб мотивувати молодше покоління до роботи в закладах освіти, щоб мотивувати кращих випускників шкіл міста для вступу до педагогічних вузів, - зауважив він.

На конференції кращі педагогічні працівники за підсумками роботи у 2020/2021 навчальному році були нагороджені почесними відзнаками. Після цього її учасники переглянули фільм «Освіта. Чернігів. 30: виклики та позитивні зміни».

Нагадаємо, у мережу закладів освіти комунальної форми власності, підпорядкованих управлінню освіти Чернігівської міської ради, входять 54 заклади дошкільної освіти, 34 заклади загальної середньої освіти, 5 закладів професійно-технічної освіти та 1 заклад позашкільної освіти. У цих закладах загалом працює 3836 педагогічних працівників.

На кінець 2020/2021 навчального року дошкільну освіту здобувала 10931 дитина. У школах міста функціонували 1013 класів, що на 11 більше, ніж у 2019/2020 навчальному році. В них навчалися 29844 учні (на 482 більше, ніж у 2019/2020 н.р.). Закінчили здобуття повної загальної середньої освіти 1782 учні. Нагороджені золотою та срібною медалями 119 випускників (6,7% від загальної кількості випускників): 90 – золотою, 29 – срібною. Два випускники із ЗЗСО №1 отримали 200-бальний результат ЗНО: Кирило Балясников з англійської мови та Марія Фоменко з біології.

У 2021/2022 н.р. у 29 закладах загальної середньої освіти сформовано 98 перших класів, до яких зараховано 2909 дітей. Цього року на реалізацію концепції «Нової української школи» буде спрямовано понад 12 млн грн (проти 8, 871 млн грн торік).

Відповідно до міської Програми ЗЗСО №1,12,15,22 вже в цьому році не набирали перші класи, а 11 закладів (ЗЗСО № 4,5,6,7,9,13,17,20,27,30,33) – десяті класи. У школах міста сформовано 52 десятих класи (з них 19 - у майбутніх ліцеях №1,12,15,22 ). В них будуть навчатися 1516 учнів.

У місті працюють над створенням нового освітнього середовища. Так, за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам завершений капітальний ремонт предметних кабінетів та придбане відповідне обладнання для:

    лінгафонного кабінету в ЗЗСО №22,31;
    кабінету біології в ЗЗСО №29;
    кабінету фізики в ЗЗСО № 3,32,32;

Також придбані навчальні комплекти для оснащення предметних кабінетів:

    хімії – ЗЗСО № 11, 34, 2, 32;
    фізики – ЗЗСО № 12, 24, 7, 29;
    математики – ЗЗСО № 15, 3, 16, 19;
    географії – ЗЗСО № 22, 1, 35.

Крім того, створюються умови для збереження фізичного здоров'я учнів. Відновлення, капітальний ремонт ігрових та спортивних майданчиків проведені в ЗЗСО№2, 7, 15,35,13,3,20,25,21,29,32. Завершили капітальний ремонт басейну колегіуму №11, дошкільного закладу №77.

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини