Питання закриття школи в Дроздівці вивчатиме спеціальна робоча група
Заступниця голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк та керівник апарату облдержадміністрації Станіслав Робота зустрілися сьогодні з представниками громади села Дроздівка Куликівської ТГ.
Приводом для такої зустрічі стала незгода жителів села із закриттям школи. Ще у квітні поточного року Куликівська селищна рада прийняла рішення «Про ліквідацію Дроздівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів», аргументуючи це необхідністю оптимізації освітньої мережі в громаді, відсутністю державної субвенції на утримання малокомплектних шкіл та складною демографічною ситуацією в селі.
Проте батьківський актив Дроздівської школи незадоволений таким рішенням, вважає його безпідставним та вимагає його скасування.
Оскільки звернення до Куликівської селищної ради, за словами активістів, бажаного результату не принесли, дроздівці приїхали шукати правди в облдержадміністрації. Вони переконані, що школу в селі варто зберегти. І для того запровадили ініціативу «Допомога сім’ям», за якою запрошують до села багатодітні родини, сподіваючись таким чином збільшити кількість дітей та молоді у Дроздівці. Кілька сімей вже скористалися таким запрошенням і дітей у Дроздівці справді побільшало.
Та чи вплине це на ситуацію зі школою? Відповідь на це та багато інших запитань і має дати робоча група, до якої увійдуть представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Куликівської селищної ради (за згодою) та громадські активісти. На думку батьків дроздівських школярів, робоча група має також зробити перерахунок вартості навчання учнів у їхній школі, виходячи з нових реалій, та об’єктивно оцінити перспективність навчального закладу.
На сьогодні ж, за інформацією управління освіти ОДА, вартість утримання одного учня у Дроздівській школі перевищує 84 тисячі гривень, що значно більше норми. Понад половину класів у ній — малокомплектні, тобто там навчається менше п’яти учнів. Не всі навчальні предмети викладаються фахівцями, від чого не може не страждати як навчальний процес в цілому, так і рівень знань кожного конкретного учня.
— Обласна державна адміністрація діятиме виключно у межах своїх повноважень, — наголосила Жанна Шерстюк. — Юридично питання вже вирішене — рішення про ліквідацію школи прийняте і тиснути на депутатів Куликівської селищної ради ми не маємо права. Законність такого рішення визначить суд, до якого звернулися дроздівці. Проте пріоритетом для ОДА є люди та їхні потреби. Тому робоча група буде створена, детально вивчить всі обставини справи та поінформує громадськість про результати.
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною