Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 березня, 04:23:32

Аналіз обізнаності мешканців різних вікових груп щодо безпечного поводження в інтернеті

10.06.2021   08:08Агенцiя

Євроклуб «ЄвроЧОПЛ» та учнівство І гуманітарного провели соціологічне дослідження серед мешканців Чернігівської області «Безпечний інтернет: що ми знаємо про це» у рамках проєкту «Безпека у цифровому просторі – знаємо права, користуємось можливостями».

Його основна мета – здійснити аналіз обізнаності мешканців різних вікових груп щодо безпечного поводження в інтернеті та основних загроз, які несе необдумане використання соціальних мереж.

Серед 100 респондентів виявилося 45 учасників до 20 років, 34 учасники у віці 20-40 років та 40 років і старше – 21 учасник. Також 33 жінки та 67 чоловіків. Усі вони активно користуються мережею інтернет, переважна більшість – 94 учасники  - використовують соціальні мережі.

Також фактично всі респонденти чули про реальні випадки шахрайства в інтернеті – це  афери під час знайомств і під час купівлі товарів. Ці категорії були серед відповідей найбільш розповсюдженими. Також респонденти відповідали про виманювання персональних даних, підробку документів, сайти-клони, небезпечні посилання, злами акаунтів тощо.

Детальніше з результатами опитування можна ознайомитися за покликанням: https://bit.ly/3clxAwg. Тобто, тема безпеки в інтернеті є актуальною й потребує подальшого ознайомлення мешканців регіону з основними правилами користування мережею.

Саме з цією метою була напрацьована й виготовлена пам’ятка «Безпечний інтернет». Її волонтери й волонтерки поширили під час презентації дослідження для учнівства ліцею, а також серед мешканців Чернігівщини, які брали участь у проведенні цього соціологічного дослідження.

ЧОПЛ Чернігівський обласний педагогічний ліцей

Останні новини Чернігівщини

Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17

Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.

 Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16

Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.

Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:01

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини