Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 09:54:06

Учнівство Чернігівщини реалізує проєкт від Представництва ЄС в Україні

25.05.2021   12:44Агенцiя

У Чернігівському обласному педагогічному ліцеї стартував проєкт «Безпека у цифровому просторі – знаємо права, користуємось можливостями» за підтримки проєкту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні».

 

 

Уже вдруге заклад освіти одержав перемогу в конкурсі проєктів євроклубів від Представництва ЄС. Минулого року це була ініціатива, присвячена темі екології. Цього року актуальною, на думку самих учнів, є тема безпеки в мережі інтернет.

Не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо ризиків у цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі. Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Тож, проєкт «Безпека у цифровому просторі – знаємо права, користуємось можливостями» допоможе стейкхолдерам дізнатися більше про свої права та вміти їх захистити,  зрозуміти, як діяти в складних ситуаціях. А також отримати  поради, як критично ставитися до інформації та оточувати себе лише корисним контентом у Інтернеті.

 21 травня відбулися перші інформаційні зустрічі у рамках реалізації проєкту. Вони стануть запорукою створення пам’яток «Безпека в Інтернеті», що будуть поширюватися серед шкіл Чернігівщини та мешканців області.

До учнівства з тренінгом завітала Наталія Кулікова, юристка Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. Під час зустрічі учні й учениці змогли обговорити основні правила безпеки в Інтернеті під час користування соціальними мережами та оплатою в інтернет  магазинах. А також розмірковували над поняттям «власний щит безпеки» - хто зможе допомогти при відчутті себе в небезпеці (друзі, батьки, педагоги, екстренні служби). Тренінг викликав надзвичайну цікавість серед учнівства. Тож, сподіваємося, спілкування продовжиться. 

Під час онлайн зустрічі зі Світланою Тарабановою (Всеукраїнська організація «Жіночий консорціум України») учні й учениці обговорили правила безпечного знайомства в Інтернеті. А також змогли проаналізувати відеоролик «Мало знала: телефон дитячої лінії», який  був створений громадською групою «Голоси дітей» за підтримкою Жіночого Консорціуму України та Ради Європи.

До онлайн події на платформі Zoom долучилися партнерські євроклуби - Євроклуб "Сузір’я", село Леляки Баришівського району, координаторка Тетяна Лепеха та Євроклуб Diversity Ліцею імені Олени Пчілки м.Ковеля Волинськоі області (координаторка Вікторія Гарбуз).

Попереду – соціологічне дослідження з теми, розробка, друк та поширення пам’ятки, подальші зустрічі зі спеціалістами в цій сфері. Запрошуємо всіх зацікавлених до реалізації проєкту! Прямуємо разом!

 

Координаторка проєкту – Антоніна Федорченко, тел. 0635342703

Останні новини Чернігівщини

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2021 році

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2021 році 09:51

Станом на 1 січня 2022р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 162 автозаправні станції (АЗС).

З тарифом «Твій газ Рівномірний платіж» у листопаді-грудні споживачі зменшили витрати на 3,7 млн грн

З тарифом «Твій газ Рівномірний платіж» у листопаді-грудні споживачі зменшили витрати на 3,7 млн грн 09:48

Тариф «Твій газ Рівномірний платіж» обрало понад 3600 клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ».

До органів прокуратури Чернігівської області у 2021 році звернулося майже 5000 громадян

До органів прокуратури Чернігівської області у 2021 році звернулося майже 5000 громадян 09:42

У 2021 року до органів прокуратури Чернігівщини надійшло 4856 звернень, що на 19 % більше ніж у 2020 році (4075), у тому числі 61 – від народних депутатів України.

Прокуратура подаватиме апеляцію на рішення суду про звільнення з під варти депутата, підозрюваного у скоєнні ДТП зі смертельним наслідком

Прокуратура подаватиме апеляцію на рішення суду про звільнення з під варти депутата, підозрюваного у скоєнні ДТП зі смертельним наслідком 09:39

Прокурори оскаржуватимуть в апеляційному порядку рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 25 січня, яким депутата Бахмацької міської ради, підозрюваного у порушенні правил дорожнього руху, скоєними в стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України), звільнено з під варти під цілодобовий домашній арешт.

ТОП-10 місць для відвідування на Чернігівщині

ТОП-10 місць для відвідування на Чернігівщині 09:34

Чернігівщина – край із багатою історією. Тут збереглися стоянки первісних людей та собори князівських часів, палаци аристократів та монастирські підземелля.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини