Повноваження старост та комунікація з жителями старостинських округів
Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації продовжує серію дистанційних навчань «Здійснення старостою своїх повноважень та пошук ефективних комунікацій із жителями старостинських округів». Чергові онлайн-сесії проводяться 15–16 квітня. Цільова аудиторія – старости старостинських округів територіальних громад області.
15 квітня учасники зустрічі ознайомилися з особливостями вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування (робота із заявниками, оформлення та посвідчення заповітів, довіреностей, видача дублікатів документів тощо), питаннями надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та користування відповідними електронними сервісами.
В контексті висвітлення теми щодо надання соціальних послуг в громаді старости отримали роз’яснення щодо прийому документів на оформлення субсидій, державних допомог, пільг та інших соціальних виплат.
16 квітня обговорювалася правова основа діяльності старост на перехідний період та основні тенденції розвитку інституту старост у найближчій перспективі (зокрема, в контексті прийнятого 15 квітня Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост). Водночас йшлося про місце та роль старости у вирішенні питань місцевого значення на території старостинського округу та відповідні локальні акти, спрямовані на унормування їхньої діяльності.
Ще один блок питань стосувався налагодження комунікації старост із жителями своїх округів. Вони дізналися про способи налагодження ефективного спілкування під час особистого прийому громадян; комунікації з консультативно-дорадчими органами громади, громадськими об’єднаннями та представниками органів самоорганізації населення. Також старости отримали практичні настанови щодо організації та проведення загальних зборів громадян; подання петицій та місцевих ініціатив; аналізу проєктів рішень ухвалених місцевою радою та її виконавчими органами.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця 14:57
Оперативники та слідчі відділення поліції №1 (селище Короп) Новгород-Сіверського відділу поліції затримали 54-річного чоловіка, причетного до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень односельцю під час спільного вживання алкогольних напоїв.
Безпека, харчування та підвезення: як школи Чернігівщини підготувалися до нового навчального року 12:55
Менш ніж за тиждень стартує новий навчальний рік. Як підготувалася до нього Чернігівщина, розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:51
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
27 серпня: цей день в Україні і світі 08:50
День 1646 Російська агресія - Day 1646 Russian aggression
Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі» 16:06
Сьогодні область отримала карету швидкої допомоги, спеціалізований ветеринарний автомобіль та великовантажне авто для пожежно-рятувальної служби. Автівки доставлено з Бельгії в межах благодійної ініціативи «Отець Карел для України».