Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 12:22:15

Програма трансформації мережі шкіл Чернігова затверджена

26.02.2021   10:30Агенцiя

Програма трансформації мережі закладів загальної середньої освіти у місті Чернігові затверджена депутатами Чернігівської міської ради. Відповідне рішення прийняте на засіданні 5-ої сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання 25 лютого.

Як уже неодноразово повідомлялося, у майбутньому в Україні та в місті Чернігові зокрема функціонуватимуть два типи закладів – гімназії, до яких будуть включені й початкові школи, та академічні ліцеї. Зокрема, ліцеї створюватимуться на базі нинішніх шкіл № 1,12,15 та 22.

Завдяки тому, що в Чернігові трансформацію до цієї системи починають вже з цього року, її розтягнуть у часі, зроблять перехід плавним і поетапним - щоби всі діти в усіх міських школах мали можливість закінчити навчання в тих закладах освіти, де вони навчаються зараз. Включаючи базову середню та старшу школу.

Отже, відповідно до плану заходів Програми, з 1 вересня 2021 року припиняється набір до 1-х класів у чотирьох школах, які з 2024 року функціонуватимуть як ліцеї. Створення гімназій на базі решти існуючих закладів загальної середньої освіти проходитиме в три етапи. Від 1 вересня цього року припиняється набір 10-х класів у таких закладах: №4,5,6,7,9,13,17,20,27,30,33. З наступного року 10-ті класи не набиратимуть заклади № 14,16,18,19,21,29,34,35. З 2023 року – заклади № 2,3,11,24,28,31,32.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко перед голосуванням за цю програму нагадав усім про те, що такі зміни - вимога законодавства, яким не передбачена можливість подальшого функціонування шкіл «I-III ступенів». І хоч немає впевненості в тому, що в майбутньому чинне законодавство не буде змінюватися ще, зараз місто повинне його виконувати.

- Ніяких додаткових ініціатив від міської ради ми не робимо. Я як міський голова зобов’язаний виконувати законодавство та всі нормативні документи, Постанови Кабінету Міністрів України, і тим більше Закони України. Я думаю, що до цього закону будуть ще і правки з боку Парламенту. Ми будемо дивитися на ці правки і розуміти, що далі робити, - зазначив міський голова.

Докладніше про майбутню трансформацію мережі закладів загальної середньої освіти у місті Чернігові - в нашому попередньому матеріалі.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14

Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.

Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33

Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.

Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12

Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».

У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28

Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини