Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 січня, 04:19:57

Створення місцевого фінансового органу — обов‘язкове завдання кожної сільської, селищної, міської ради

05.11.2020   14:02Агенцiя

4 листопада близько 40 учасників з 30 громад Чернігівщини взяли участь в онлайн-семінарі ULEAD Чернігівський регіональний офіс «Створення місцевого фінансового органу — обов‘язкове завдання кожної сільської, селищної, міської ради».

Змінами до Бюджетного кодексу України передбачають, що з 1 січня 2021 року голова громади вже не може здійснювати повноваження місцевого фінансового органу, як було до цього, тому ті ради, які не мали таких органів мають їх утворити. А це процес складний та тривалий.

«Серед 57 громад регіону 12 громад вже мають власні місцеві фінансові органи. Решта мають створити такий орган в першу чергу, адже від цього залежатиме виконання бюджету та фінансування установ та програм»,- зазначила Ірина Кудрик, керівниця Чернігівського регіонального офісу.

Олександр Мельник радник з муніципальних фінансів та управління ґрунтовно роз’яснив такі питання:
- основні законодавчі підстави утворення місцевого фінансового органу;  
- етапи створення місцевого фінансового органу;
- порядок призначення посадових осіб в новостворений виконавчий орган.

«Чернігівський регіональний офіс послідовно здійснював адвокацію створення місцевих фінансових органів в громадах, адже важливо щоб  управління місцевими бюджетами здійснювалось професійно. Обов‘язковість такої законодавчої норми врешті увільняє голову громади від невластивих цій посаді функцій, і дозволяє йому зосередитись на стратегічних питаннях розвитку громади», - вважає Олександр Мельник.

Учасники навчань — фахівці громад, які створювались добровільно,  працюють вже декілька років з новими повноваженнями та додатковими ресурсами. Попереду навчання новостворених громад, та тих, які ще не мали прямих міжбюджетних відносин.

ULEAD Чернігівський регіональний офіс

Останні новини Чернігівщини

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56

22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.

Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54

Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.

Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52

Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51

У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини