Як підготувати дитину до повернення в школу під час COVID-19
Разом з НСЗУ Національна служба здоров'я України підготували актуальні поради:
З 1 вересня школи повертаються у звичайний режим роботи із певними нюансами: треба забезпечити максимально можливий рівень безпеки для школярів та вчителів, адже пандемія COVID-19 триває.
Поясніть, що вхід до школи можливий лише за наявності захисної маски або респіратора. Під час занять маски і респіратори можна не використовувати, натомість їх використання є обов’язковим поза межами класу.
Водночас для учнів 1-4 класів вхід до закладу та пересування приміщеннями можливі без маски або респіратора.
Так само слід не забувати регулярно мити руки та користуватися антисептиками. Школи мають забезпечити всі умови для цього, проте завжди варто мати власну пляшечку санітайзера. Нагадайте дітям про гігієну кашлю і чхання (у лікоть). Розкажіть, що перерви найкраще проводити на вулиці, а класи в цей час провітрювати.
Діти можуть відчувати тривожність перед поверненням у шкільний режим або через епідемію.
Варто вислухати їхні страхи, пояснити, що так почуватися – нормально. Зрештою, вони зможуть побачити своїх друзів, вчителів, поспілкуватися з ними. За можливості заняття будуть проводити на свіжому повітрі, така зміна обстановки часто піднімає дітям настрій. Новий навчальний рік – це нові знання і шанс дізнатися багато всього цікавого.
Розкажіть дитині, що досі існує ймовірність повторного закриття шкіл, якщо захворіє дуже багато людей.
Проте навчатися можна і вдома, головне – залишатися здоровими. Запевніть, що дитина може розраховувати на вашу підтримку, якщо зіштовхнеться з труднощами в навчанні, і дотримуйтеся слова.
Цікавтеся, як справи у вашого школяра, як дитина почувається. У разі симптомів хвороби залишайте її вдома. Просіть ділитися тим, що тривожить, обговорюйте разом проблеми та шукайте рішення. Взаємна довіра та інформованість – те, що допомагає пережити непрості часи.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії 14:50
9 лютого до поліції надійшло повідомлення про пожежу в одному з домоволодінь в селищі Ріпки Чернігівського району.
У Чернігові викрито групу медиків, які оформлювали фіктивну непридатність до служби 14:47
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організованого злочинного угруповання медиків, які налагодили корупційну схему ухилення від мобілізації
Надзвичайні події в області за останню добу 11:43
Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію та 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 іншу подію. Внаслідок надзвичайної ситуації та небезпечних подій загинули 4 особи.
У 2025 році ПРООН допомогла Чернігівщині розчистити майже 14 тисяч тонн завалів 11:42
У минулому році розчистити майже 14 тисяч тонн завалів допомогла Чернігівщині Програма розвитку ООН (ПРООН). Організація за фінансування Уряду Японії провела демонтаж пошкоджених будівель, розчищення територій і сортування відходів у трьох громадах області. Зокрема, було охоплено 57 локацій в Чернігівській, Іванівській та Куликівській ТГ. При цьому демонтовано 46 будівель і розчищено 11 громадських просторів.
10 лютого: цей день в Україні і світі 08:48
День 1448 Російська агресія - Day 1448 Russian aggression