Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 грудня, 03:27:15

Голова ОДА: допомагаємо налагодити більш ефективну взаємодію між роботодавцями та закладами профтехосвіти

15.07.2020   10:45Агенцiя

Голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів 14 липня робочу нараду з актуальних питань розвитку закладів профтехосвіти області. У зустрічі взяли участь директори закладів освіти професійно-технічного спрямування, керівники структурних підрозділів ОДА, об’єднань роботодавців та підприємств-роботодавців області, обласного центру зайнятості.

— Під час поїздок Чернігівщиною багато зустрічаюсь з підприємцями. Одне з проблемних питань, озвучене більшістю керівників промислових підприємств та аграрного сектору, — нестача кваліфікованих кадрів, — коротко окреслив проблему голова ОДА.

Мережа професійної освіти області охоплює 14 державних закладів, що навчають фахівців з 66 професій та 4 спеціальностей. Готують затребуваних спеціалістів для різних галузей економіки – промисловості, транспорту, будівництва, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування населення, агропромислового комплексу.

За нинішніх реалій на ринку праці є певний дисбаланс між попитом і пропозицією. Роботодавець зацікавлений у досвідчених працівниках, а рівень підготовки молодих спеціалістів не завжди задовольняє роботодавця.

Тож окремо обговорили якість підготовки молодих спеціалістів. Бізнес чітко висловив бажання до співпраці в напрямку дуальної освіти і готовність залучати студентів на виробничу практику саме на базі їхніх підприємств.

Є зауваження до редакції типового договору між роботодавцем і закладом освіти на проходження практики. Голова ОДА дав доручення опрацювати дане питання.

Ключовою інституцією, що дає можливість забезпечувати підприємства робочою силою, є служба зайнятості населення. З 18 тисяч безробітних області, які нині перебувають на обліку, 30% не мають професії або не працюють за професією та потребують перенавчання. Скорочення терміну програми перепідготовки дасть змогу працівникам швидше влаштуватись на роботу.

— Загалом діалог вийшов дуже насиченим та конструктивним. Продовжимо роботу в цьому напрямку, щоб наші підприємства були забезпечені кваліфікованими кадрами, а молодь, відповідно, мала добре оплачувану роботу і залишалася в області, — підсумував Андрій Прокопенко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36

У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.

На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.

17 грудня: цей день в Україні і світі

17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини