Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 червня, 09:34:46

Теоретичні та практичні аспекти процесу реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

14.07.2020   12:11Агенцiя

Обговорили учасники навчання «Організація надання комплексу послуг у громадах відповідно до потреб сімей, діти з яких перебувають у закладах інституційного догляду», яке проводив Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації спільно Службою у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Про особливості, практичні сторони та правові засади реформування системи правового захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, говорила з учасниками зустрічі державна експертка експертної групи з питань реформування системи усиновлення та захисту прав дітей Мінсоцполітики Любов Солодухіна. Вона, зокрема, відмітила, що Чернігівська область – серед лідерів у цій сфері реформування.

Представники Служби у справах дітей обговорили зі слухачами регіональний план та складові деінституціалізації - процесу заміни системи інституційного догляду на систему, яка забезпечує догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі. Зупинились також на важливих питаннях аналізу ситуації щодо дітей, які виховуються в інтернатних закладах, створення і діяльності міждисциплінарної команди, яка опікуватиметься такими питаннями.

Наталія Кравченко, завідувачка Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Ушинського, поінформувала слухачів про реалізацію державної політики стосовно доступності освіти для всіх без винятку дітей, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами. Акцентувала увагу на пріоритетному значенні інклюзивної освіти та особливостях діяльності регіональних інклюзивно-ресурсних центрів.

Фахівці обласного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розглянули питання оцінки потреб вихованців інтернатних закладів та їх сімей, а також потреб територіальної громади в соціальних послугах вразливим категоріям сімей та осіб. Були окреслені напрямки та перспективи розвитку таких послуг, адже тепер саме на виконавчі органи міських рад міст обласного значення та рад об’єднаних територіальних громад покладаються функції надання соціальних послуг.

Чернігівський центр підвищення кваліфікації
 

Останні новини Чернігівщини

На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу

На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу 09:08

У Чернігівському вищому професійному училищі відкрили сучасний навчальний хаб автосервісу Bosch Junior Academy. Проєкт реалізувало Бельгійське агентство з міжнародного співробітництва Enabel. Його вартість – майже 3,3 мільйона гривень.

 Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України»

Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України» 09:04

У закладах загальної середньої та професійної освіти Чернігівської області завершився перший повний дворічний цикл навчання випускників за оновленою програмою навчального предмета «Захист України».

10 червня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1566 Російська агресія - Day 1566 Russian aggression

Медіабаза Чернігів зібрала місцевих медійників на День журналіста 14:57

6 червня, у День журналіста, регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» організував зустріч для представників місцевих редакцій.

У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації

У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації 14:32

У шести медичних закладах Чернігівської області з’явилися сучасні відділення амбулаторної реабілітації. Нові простори запрацювали у Городні, Козельці, Бобровиці, Куликівці, Бахмачі та Мені. Це дозволить жителям громад – як військовослужбовцям, так і цивільним чи ветеранам – отримувати якісні реабілітаційні послуги ближче до місця проживання.