Антикорупційний Лікбез пройшов в Менській громаді
Мешканці Менської громади стали активними учасниками Антикорупційного Лікбезу, який провела ГО «Центр Доброчин» 11 липня в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди.
Багато хто з власного досвіду знає про хабарництво, протекціонізм і побори. Але хто насмілюється відкрито говорити про них? Як правило, розмови про корупцію не виходять за межі вузького «домашнього» кола. Проблема і досі перебуває в тіні. Але замовчування не розв’язує проблеми, а лише ускладнює її.
Саме тому метою заходу стало формування антикорупційної свідомості жителів громади та надання знань щодо шляхів запобігання корупції.
Антикорупційний Лікбез це:
Це відкритий майданчик для діалогу у популярному відкритому місці громади.
Це можливість висловити власну думку та бути почутим.
Це можливість познайомитись із цікавими людьми та знайти однодумців.
Практичні виступи експертів як боротися з корупцією та досягти успіху без хабарів зацікавили багато осіб, адже майже кожен із нас стикається з проявами корупції і не завжди знає як їм протидіяти. Десятки мешканців отримали інформаційні буклети «Як протидіяти корупції для «чайників». Покроковий алгоритм», футболки, блокноти та ручки з яскравим написом «Громада без корупції!»
Антикорупційна вікторина на знання існуючих антикорупційних інструментів викликала неабияку цікавість серед учасників та водночас продемонструвала, що більшість мешканців не зовсім володіють інформацією в цій сфері.
Формат проведення заходу дав можливість учасникам не тільки ознайомитись із покроковим алгоритмом як протидіяти корупції, а й спільно обговорити питання шляхів просвіти суспільства. Адже для результативної боротьби з корупцією потрібні не лише політична воля та бажання кожного, але і якісна освіта.
Загалом захід відбувся у дружній атмосфері. Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними від проведеної роботи та вмотивованими до свідомої участі в антикорупційної діяльності.
Діяльність проходить в рамках проекту Центр Доброчин / Dobrochyn Center «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Embassy of the Netherlands in Ukraine та у партнерстві з Мережею Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.