Публічна служба відкриває нові можливості для молоді
Прагнете змінити життя України на краще, подбати про власне майбутнє в квітучій державі, - тоді на вас чекають в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Таким був лейтмотив установчої зустрічі студентів випускних курсів університетів Чернігова з, яка відбулась 10 березня в Чернігівському центрі підвищення кваліфікації кадрів. Таке спілкування представників владних структур області з молодими людьми традиційно відбувається перед початком навчання за програмою «Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи».
У вступному слові директор Центру Володимир Бойко відзначив, що сьогодні, зважаючи на активні процеси децентралізації, існує певна конкуренція за професійні кадри між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Водночас значно зросли можливості об’єднаних територіальних громад щодо залучення молодих професіоналів.
Олексій Хоменко, начальник управління по роботі з персоналом апарату Чернігівської облдержадміністрації, ознайомив студентів зі структурою та основними функціями місцевого органу виконавчої влади. Він порадив молодим знайти своє покликання, визначити ту сферу, де молода людина зможе себе найкраще проявити, а відтак − брати участь у конкурсах на посади в органах влади та перемагати в них.
Про переваги щодо реалізації амбіцій та сподівань молодих професіоналів саме в органах місцевого самоврядування розповіла Олександра Негода − заступник начальника організаційного відділу виконавчого апарату Чернігівської обласної ради. Вона наголосила, що енергійна, креативна та цілеспрямована молодь може знайти себе не лише в столиці, а й у невеличкому містечку або селі, наповнивши його активним життям.
Заступник начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в місті Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Ірина Галайко зауважила, що служба в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування є хорошим початком для кар’єри молодого спеціаліста, розповіла про порядок і особливості проходження нинішньої програми навчання.
Учасники минулорічних студентських програм поділились враженнями від навчань, наповнених конкретикою та практичним змістом, а також від цікавих екскурсій та спілкувань у Верховній Раді, Національному агентстві України з питань державної служби. Вони побажали своїм колегам максимально використати два навчальні тижні для отримання нового досвіду та практичних знань.
Студенти склали мотиваційний лист та пройшли тестування на предмет знання основоположних законів України. За результатами їх оцінювання буде сформована група учасників, яка через три тижні прийде в Центр на навчанні та подальше стажування у владних структурах.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44
Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.
П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13
Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.
На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22
Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.
На знак вдячності та визнання мужності і стійкості Президент нагородив тих, хто боронить державу на передовій і в тилу 14:41
До четвертих роковин повномасштабного вторгнення Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів і цивільних.
У Чернігівському районі поліція притягнула до адміністративної відповідальності водія, який у нетверезому стані скоїв ДТП 13:36
Поліцейські під час встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди з’ясували, що причетний до неї водій перебував у стані алкогольного сп’яніння.