Лекція "Бій під Крутами у січні 1918 року". ВІДЕО
25 січня у приміщенні Чернігівського обласного об’єднання «Просвіта» відбулася лекція «Крути: історія та сьогодення».
Її презентували представники Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко та кандидат історичних наук Сергій Горобець.
Вони розповіли про маловідомі сторінки легендарного бою.
Понад годину присутні із захопленням слухали виступи істориків.
Лекція була покликана розвінчати кілька сталих міфів про знаменитий бій, який вплинув на хід історії і змушував союзників України реагувати військовою потугою.
Не було "студентів, кинутих Центральною Радою на загибель", не було поразки, а був успішний бій із переважаючими силами росіян.
А потім із культурною програмою виступила родина Сальників.
Таким чином, Чернігівське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка відновило просвітницьку діяльність.
Планується провести цикл лекцій, зокрема, розповісти чернігівцям про життєвий шлях провідників української нації – Андрія Мельника, Ярославу Стецько, таємниці старих будинків Чернігова, про розвиток української культури, економічні питання.
Відео: Олег Головатенко:
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:18
Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 16 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще п'ять чернігівців 09:35
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 2 квітня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко відзначив за самовіддану службу кінологів 09:13
З нагоди Дня кінологічної служби начальник ГУНП в Чернігівській області Іван Іщенко відзначив поліцейських кінологічного центру разом з їх службовими собаками.
Чернігівщина підключить 20 когенераційних установок у межах підготовки до зими 08:44
Чернігівська область підключить до мережі 20 когенераційних установок загальною електричною потужністю 27,4 МВт та тепловою — 26,9 МВт у межах підготовки до наступного опалювального сезону. На це уряд виділив 63 млн грн для Чернігівщини.
03 квітня: цей день в Україні і світі 08:13
День 1500 Російська агресія - Day 1500 Russian aggression