Школа з прав людини для молодих активістів: підсумки та подальші очікування
Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів/ок проходила в Освітньому домі прав людини в Чернігові з 4 по 10 грудня. Підсумком роботи стало 4 проєкти правозахисного спрямування.
За сім днів учасники отримали базові компетентності у сфері прав людини. Фокус школи – формування навичок ефективно захищати своїх колег - громадських активістів/ок, які потрапляють під тиск та переслідування через свою діяльність. Окрім того, слухачі та слухачки школи отримали вміння аналізувати актуальні суспільні проблеми з позицій прав людини.
У заході взяли участь активісти з різних громадських організацій, неформальних об’єднань та ініціативних груп. Вони працювали з провідними експертами та експертками у сфері захисту прав людини.
Під час теоретичних та практичних занять молоді активісти та активістки обговорювали та аналізували питання поняття сучасної концепції та стандартів прав людини, умов їх обмеження та критерії аналізу інформації з позицій прав людини.
Окремо учасники та учасниці розглянули поняття дискримінації і механізми її попередження та протидії, основні проблеми й тенденції в Україні щодо питань захисту правозахисників/ць.
Під керівництвом тренерів активісти та активістки працювали над проєктами у 4 групах. Свої напрацювання вони презентували в останній день школи. Робота над проєктами продовжуватиметься й надалі до їх практичного втілення.
Кожного дня протягом всієї школи активісти та активістки проводили заняття в рамках форум-театру. Акторами та сценаристами були самі учасники та учасниці, які зображали людей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Суть такого виду театру – пошук в рамках запропонованого спектаклю разом з учасниками/цями шляхів вирішення соціальної проблеми або виходу із складної життєвої ситуації. Учасники та учасниці школи представили 2 вистави, в яких розкрили проблематику нападів на безхатченків та насилля в сім’ї.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною