Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 січня, 23:50:52

Чернігівські десятикласники грали в "Ринок праці"

06.12.2019   08:06Агенцiя

Ще з юного віку діти мріють про свої майбутні професії, обговорюють з ровесниками, ким вони будуть, коли виростуть. Їх мрії та вподобання змінюються з часом, з впливом оточення дитини та розширенням світогляду. Щоб не помилитися з вибором професії у старших класах, дітям допомагають фахівці служби зайнятості, які проводять різноманітні інтерактивні профорієнтаційні заходи.

Так, 4 грудня фахівці Чернігівського обласного центру зайнятості на базі обласного молодіжного центру провели гру-імітацію "Ринок праці", на яку запросили учнів 10 класів ЗОШ №19. Цього дня старшокласники отримали унікальну можливість ненадовго подорослішати, проявити свої таланти та здібності, отримати максимально повне уявлення про існуючі професії.

Гру провели у два етапи. На першому - десятикласники обирали собі спеціальність та отримували заробітну плату у вигляді умовних «грошей» відповідно до обраної професії, яку потім витрачали на освіту, їжу, одяг, здоров’я, житло та відпочинок. Таким чином учасники моделювали реальну життєву ситуацію та співставляли свої потреби з можливостями, які може забезпечити обрана ними професія.

На другому етапі хлопці та дівчата розділилися на «клієнтів» та «професіоналів» і моделювали трудову діяльність в умовах самозайнятості. Тобто кожен з них спробував себе у ролі підприємця. Діти вибирали різні сфери діяльності. Наприклад, Ольга уявила себе стоматологом, Микола –будівельником, Олена – надавала юридичні послуги, а Оксана пропонувала послуги таксі.

За словами заступника начальника відділу організації профорієнтації Чернігвського обласного центру зайнятості Ірини Чечко такі заходи проводяться не лише для того, щоб зорієнтувати школярів у різноманітті світу професій, але й показати шлях до самостійного, усвідомленого та успішного вибору професійної діяльності.

Останні новини Чернігівщини

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56

22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.

Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54

Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.

Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52

Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51

У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини