Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 09:12:15

Апґрейд чернігівських таксистів. ВІДЕО

21.08.2019   15:36Агенцiя

Чернігівський туристично-інформаційний центр організував заняття з англійської та історії міста для таксистів.

Щоб розуміти пасажирів, які говорять англійською, чернігівські водії таксі почали вивчати її. Для них у Чернігівському туристично-інформаційному центрі організували два заняття, які з власної ініціативи провела викладачка із приватної мовної школи Наталія Черевко. Вона навчала водіїв базовим фразам, які стануть у нагоді у спілкуванні з пасажирами-іноземцями: «Ласкаво просимо до Чернігова», «Ваша решта», «Чи допомогти вам із багажем» і тому подібне. Це другий блок майстер-класів для водіїв таксі, каже заступниця начальника управління культури та туризму міськради Катерина Литвин. Минулого місяця їх навчали розповідати про історію міста і проводити міні-екскурсії під час поїздки.

До Чернігівського інформаційно-туристичного центру п’ятеро водіїв таксі прийшли вчити англійську. Фірма, у якій вони працюють, поки єдина у місті уклала із центром меморандум про співпрацю, каже заступниця начальника управління культури міської ради Катерина Литвин. За її словами, потреба у вивченні англійської  є.

Катерина Литвин, заступниця начальника управління культури та туризму міської ради: «Ми так сміялися з хлопцями: от що, як їдуть англійці?  Вони казали: «Ну, ми намагаємося мовчати,  а так yes/no і hello».

Провести заняття запропонувала директорка приватної мовної школи Наталія Черевко. Розповідає - для водіїв розробила спеціальну авторську програму.

«Звичайно, ми не будемо повністю вивчати граматику, структури мови і так далі, все буде вивчатися на рівні фраз, і основні слова. Тобто наша задача – щоб люди могли один одного зрозуміти у швидкий термін. Також був розроблений невеличкий словничок, який водій може мати під рукою, або забити в телефон, щоб не розгубитися і щось спитати, щось відповісти.

Основна фраза – велкам ту Чернігів – вітаємо у Чернігові. Енджой йор стей – гарного перебування. І робочі фрази – вере ту, вот із йор файнел дестинейшен, вере кен ай гет ю ту, куди вас доставити, куди ви прямуєте і так далі.»

Максим Шкурка, водій таксі служби Hopin: «Англійська мова  - це основна мова по всій планеті, одна з основних, і тому її потрібно знати, вчити, вдосконалювати не тільки для спілкування з туристами, а й для подальшого життя.»

Сергій Голуб, водій таксі служби Hopin: «Це мова міжнародного спілкування, її знають усі. Усі, хто з іноземців приїздить, спілкуються англійською мовою.»

Уроки англійської – друга серія занять від туристичного центру. Минулого місяця водіїв вчили цікаво та доступно розповідати туристам про історію міста, каже Катерина Литвин. Екскурсійна послуга – безкоштовна,  бонус до замовлення. Оцінити її просимо екскурсовода із тридцятирічним досвідом Аллу Гаркушу.

Водій таксі Анатолій Романько на власний розсуд обирає два місця для відвідин. Спершу пропонує показати в’їзд у місто.

«Наше місто дуже стародавнє і такого в’їзду у місто, як до нашого Чернігова стародавнього, немає в жодному місті в Україні.

По правій стороні у нас Вал з нашими знаменитими пушками. Ще Дитинець його називали, там розміщувався Стародавній Чернігів.»

Далі Анатолій пропонує поїхати на пляж Золотий берег.

«Коли приїжджають туристи, вони дуже захоплюються тим, який у нас у місті пляж для відпочинку.»

За кермом Анатолій близько тридцяти років. Каже, ініціатива розповідати пасажирам про місто йому до вподоби, від дороги така розмова не відволікає.

«Цікаво людям розповісти про наше місто. Приємно, що люди приїжджають у Черныгыв. Люди можуть потім приїжджати додому, розповідати друзям і ті теж приїздитимуть  сюди.»

Алла Гаркуша ділиться враженнями.

«Є деякі нюанси, які б я хотіла б уточнити. Але для пересічного відвідувача, то людина не обтяжена специфічними знаннями з історії нашого міста, то це доволі непогано.»

«Пляж – це один із останніх за часом здобутків Чернігова. Це місце, яке стало дуже класним місцем відпочинку не тільки для містян, але і для гостей. Тому що люди, які приїжджають до Чернігова, часто приїжджають із тих міст, де річки взагалі нема. І для них це розкіш – річка в місті.»

«Взагалі ідея доволі непогана».

Останні новини Чернігівщини

Нарада з комісарами 08:46

27 лютого за рішенням військового комісара Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Олександра Криворучка на базі Ніжинського об’єднаного міського ТЦК та СП відбулись одноденні збори із військовими комісарами області.

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння 08:26

26 лютого в Чернігові в прес-центрі «Чиста політика» відбувся круглий стіл щодо обговорення результатів діяльності Шкільних служб порозуміння (ШСП) в навчальних закладах Чернігівщини, як одного з механізмів профілактики підліткової агресії.

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано 08:16

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що у рамках проведення спільних заходів з метою підвищення рівня заробітної плати, сплати податків та єдиного внеску, дотримання трудового законодавства фахівцями податкової служби та Держпраці в області проведено співбесіди з 398 cуб’єктами господарювання у сфері торгівлі і тимчасового розміщення та організації харчування та розповсюджено майже 1 тисячу інформаційних буклетів.

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця 08:04

Під час судового розгляду знайшло своє підтвердження обвинувачення чоловіка у тому, що він 11.07.2019, опівдні, перебуваючи біля будинку № 50 по вул. Рокосовського у м. Чернігові, шляхом ривку, з передньої кишені джинсів, відкрито заволодів мобільним телефоном потерпілого марки «Asus».

Чернігівська поліція затримала підозрюваного у пограбуванні ювелірної крамниці

Чернігівська поліція затримала підозрюваного у пограбуванні ювелірної крамниці 07:58

Поліцейські оперативно розшукали та затримали чоловіка, який підозрюється у відкритому заволодінні золотим ланцюжком у магазині в центрі Чернігова.