Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 08:03:25

Де та на кого вчаться безробітні Чернігівщини?

25.07.2019   08:25Агенцiя

Бажаєте отримати затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію безкоштовно і в стислі терміни? Тоді вам до служби зайнятості. Наразі саме якісна професійна освіта є запорукою успішного працевлаштування.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, протягом І півріччя 2019 року проходили професійне навчання за сприяння служби зайнятості понад 1,6 тис. зареєстрованих безробітних, зокрема 50 осіб опановували нові професії, 700 - підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення, 900 - проходили стажування. Усі без виключення навчалися на замовлення роботодавців, а отже з гарантією працевлаштування.

«Служба зайнятості організовує навчання за актуальними професіями, які потрібні на ринку праці. Сьогодні це робітничі професії, - говорить Лідія Падалка. – Так, цього року безробітні вчилися на оператора котельні, водія навантажувача, тракториста-машиніста, електромонтера, машиніста автовишки, слюсаря-ремонтника, верстатника, електрогазозварника, штукатура, сировара, ліфтера, перукаря, продавця, бармена, кухаря тощо».

До речі, з метою подолання розриву між теорією та практикою, набуття реального професійного досвіду, практичних знань та навичок у професійній підготовці безробітних застосовуються елементи дуального навчання, тобто теорію слухачі вивчають у навчальних закладах, а виробниче навчання проходять безпосередньо на виробництві.

Підвищували кваліфікацію безробітні шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях за такими професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, електрогазозварник, водій автотранспортних засобів, маляр, штукатур, оператор котельні, кухар, продавець, швачка, бармен, офіціант тощо.

Вчаться безробітні на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, а ще - в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, що діють в 11 областях України. Зокрема, на Сумщині, Рівненщині та Одещині в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості навчалися 700 наших земляків.Там можна здобути не лише звичні робітничі професії, а й рідкісні, яким не навчають у жодному навчальному закладі області, наприклад, коваль ручного кування, квіткар, вишивальник.

Але якщо професійне навчання – послуга виключно для безробітних, то для громадян, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, є інші пропозиції. Сьогодні існує унікальна можливість стати більш конкурентоспроможними на ринку праці, пройшовши навчання за ваучеромза рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Цього року Чернігівським міським центром зайнятості видано 17 ваучерів на навчання громадянам віком старше 45 років, 10 з них опановували професію «кухар», а 7 - навчалися на кондитера.

Водночас, як зареєстрованим безробітним, так і громадянам, які не стоять на обліку в службі зайнятості, пропонується підтвердження результатів неформального професійного навчання. Ця послуга буде цікава для осіб, які мають великий досвід роботи за професією, але не проходили відповідне навчання та не мають документа про професійну освіту; громадян, які бажають відновити втрачені документи або підвищити розряд. Цього року в області підтвердили кваліфікацію «кухар» за 3 і 6 розрядами дві людини.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини