50 правоохоронців Чернігівщини вчилися ефективно реагувати на порушення виборчого законодавства
25 червня у Чернігові відбувся тренінг «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу». Навчання пройшли 25 поліцейських превенції та стільки ж слідчих Національної поліції в Чернігівській області.
Тренери від Громадянської мережі ОПОРА Олексій Кормілецький та Костянтин Куценко нагадали представникам поліції основні етапи виборчого процесу, деталізували права та обов’язки його суб'єктів, визначали види виборчих правопорушень та як на них має реагувати поліція. Крім того, вивчали, як краще співпрацювати з громадськими спостерігачами та журналістами під час виборів.
Навички відпрацювали на базі практичних кейсів. В кожній конкретній ситуації правоохоронці вибудовували свій алгоритм ефективних правильних дій.
«За порушеннями виборчого законодавства ми спостерігаємо більше 10 років і розуміємо, що ефективні розслідування виборчих порушень можливе лише тоді, коли правоохоронці адекватно і швидко реагують на них. І лише тоді може бути судова показова практика. І для нас дуже важливо навчити представників поліції як можна користуватись виборчим законодавством для того, щоб мати ефективне розслідування виборчих порушень. І тоді вже робота нас, громадських спостерігачів буде ефективною і робота в цілому поліції ефективніша в судовій практиці», - каже тренер громадянської мережі ОПОРА Олексій Кормілецький, координатор спостереження за виборами у Луганщині.
Старша дільнича інспекторка Носівського відділення поліції Ірина Крупельницька вперше працюватиме на виборах, тож знання, отримані під час тренінгу, зокрема, щодо збору доказової бази, стануть у нагоді вже протягом наступного місяця виборчих перегонів.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:44
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.
На Чернігівщині розроблять обласну Стратегію з контролю над тютюном на 2025-2026 роки 12:21
Питання її впровадження ініціював Олександр Чепурний, гендиректор Обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на черговому засіданні регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я.
На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезих водіїв, рівень алкоголю в крові яких значно перевищував допустиму норму 11:41
Поліцейські Новгород-Сіверського райвідділу поліції виявили трьох водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.
Ялинки на центральній площі Чернігова цьогоріч не буде 11:19
У Чернігові цього року не встановлюватимуть ялинку на центральній площі, а разом із нею — «казкове містечко», фуд-зону та інші святкові елементи.
Понад 300 тисяч гривень збитків: поліція Чернігівщини повідомила інженеру технічного нагляду про підозру в службовій недбалості 10:48
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу співробітників обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури викрили 63-річного посадовця у неналежному виконанні службових обов'язків.