Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 грудня, 17:19:15

Безробітні вчаться на електромонтерів

20.06.2019   13:24Агенцiя

Якщо ви бажаєте працювати, але знайти роботу за фахом не вдається, служба зайнятості пропонує безробітним безкоштовно пройти професійне навчання і здобути затребувану на ринку праці професію.

Так, наразі за направленням Чернігівської обласної служби зайнятості четверо громадян вчаться на електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Сьогодні ця професія – є однією з провідних у будівельних компаніях, на промислових та комунальних підприємствах. Щоправда, електромонтери затребувані в усіх галузях господарства, і з кожним роком попит на ринку праці на цих фахівців зростає, а отже, змінюється і ставлення до них: підвищується престиж, а разом з ним збільшується і заробітна плата, - стверджують у службі зайнятості. Крім того, за бажанням можна стати підприємцем і відкрити власну майстерню з обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів або на замовлення виконувати електромонтажні роботи в будинках та квартирах.

За словами заступника начальника відділу організації профнавчання Світлани Михайлич, вчаться безробітні не в групі, а за індивідуальною формою навчання. Термін навчання 7,5 місяців. Теорію опановують на базі ДПТНЗ «Чернігівський професійний будівельний ліцей», адже саме цей навчальний заклад спеціалізується на підготовці таких фахівців.

Виробнича практика проходитиме у роботодавців, до яких після успішного закінчення навчання будуть працевлаштовані безробітні. Так, Дмитро Міщенко з Ріпкинщини вчиться на замовлення СТОВ «Дніпро», Олександр Єлістратов з Борзнянщини – СТОВ «Доч-хліб». А от чернігівці Павло Ліманов та Сергій Слєсарєв працюватимуть на КП «Міськсвітло» та ПВКП «АРМ-ТЕК» відповідно.

За словами Сергія Слєсарєва, електромонтажні роботи для нього - справа не нова. Він довгий час заробляв гроші на ремонтах осель. Довелося побувати й на заробітках за кордоном. За цей час навчився багато чому, а тому брався за будь-яке замовлення. Щоправда, найбільше подобалося йому працювати з електрикою, хоча відповідної професії й не мав.

«З роками я все частіше став замислюватися над тим, що потрібна легальна робота, а не тимчасові підробітки, - розповідає Сергій. – А щоб знайти гарну роботу, життєвого досвіду і власних знань замало. Роботодавці готові платити гідну зарплату лише кваліфікованим фахівцям».

Так Сергій вирішив стати одним із них. Він уже опанував теорію, тепер у виробничій майстерні під керівництвом майстра освоює практичні навики. Каже, що процес навчання для нього був корисним і цікавим, бо пізнав багато нового, і сподівається, що тепер жити і офіційно працювати за гідну заробітну плату він буде в Україні.

Останні новини Чернігівщини

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36

У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.

На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.

17 грудня: цей день в Україні і світі

17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини