Марина Порошенко зустрілася з обдарованою молоддю
У Міжнародний день рідної мови Чернігів відвідала дружина Президента України Марина Порошенко.
В обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді вона привітала зі святом переможців Всеукраїнських і Міжнародних інтелектуальних змагань з української мови та літератури, а також поспілкувалася з учителями та науковцями області.
Марина Порошенко акцентувала, що українська мова є символом України як незалежної держави:
– Це свято для нас є дуже важливим, бо, як говорила Ліна Костенко, «нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Ми маємо пам’ятати, що створення самостійної України починалося саме з боротьби за нашу мову, адже українською мовою промовляє дух нашої Свободи.
Разом з головою Чернігівської ОДА Олександром Мисником та Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком Перша леді долучилася до учнівського інтерактивного спілкування про значення для кожного рідної мови. Всі учасники були одностайні: українська мова формує свідомість українців, вона є джерелом натхнення і запорукою ідентичності й сили українського народу.
Дружина Президента була вражена ерудованістю та талантами учнів, які представляли сьогодні Чернігівщину. Вона подякувала дітям за їх прагнення досконало володіти українською мовою.
– Вам зберігати й примножувати нашу мову – те найцінніше, що заповідав Тарас Шевченко, – звернулася до учнів Марина Порошенко і подарувала кожному на згадку про зустріч «Кобзар».
Олександр Мисник висловив вдячність Першій Леді за візит до Чернігова і також привітав всіх присутніх зі святом рідної мови.
– Освічені громадяни, рідна мова і віра – запорука сильної незалежної України, – підкреслив голова ОДА. – Маємо безцінний дар: одну з найкрасивіших мов світу. І я пишаюся тим, що наші діти, яким будувати майбутнє рідної країни, цінують і люблять свою мову.
Олександр Мисник вручив відзнаки ОДА кращим педагогічним працівникам області за особистий внесок у зміцнення державотворчої функції української мови.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.