Відбулось чергова робоча зустріч з питань оптимізації освіти Менської ОТГ
В Менській об’єднаній територіальній громаді триває процес створення нового освітнього простору.
Експерти Центру Доброчинпровели інформаційну зустріч «Як забезпечити повноцінну освіту усім дітям громади?» яка пройшла 8 листопада в місті Мена.Цього разу учасниками зустрічі стала керівна ланка освітніх закладів територіальної громади.
Розмова була доволі важка. Директора навчальних закладів не вважали, що потрібні якісь зміни і від реформи очікували лише збільшення власних повноважень. Деякі з них планували значно збільшити штат за рахунок непедагогічних працівників і очікували від керівництва громади лише задоволення їх заявок на покращення матеріальної бази закладів.
У ході дискусії вони починали самі розуміти, що значні права не даються просто так. Потрібно все рахувати і бути господарем, а не споживачем. А головне враховувати перспективи розвитку і власного закладу. І громади в цілому.
А вони, що стосується освітянської галузі, не такі вже і радужні. Демографічна ситуація невгамовно вказує, що кількість учнів не буде зростати, а навпаки погрожує значно зменшитися. Матеріально-технічна база застаріла і не може у всіх існуючих закладах задовольняти значно підвищені стандарти освіти.
Директора шкіл погодилися, що на часі укріплення шкіл і створення філій, позбавлення баласту старих приміщень у зв’язку з значним зменшенням наповнюваності класів.
Реформа освіти, що розпочалася з цього року чітко вказує що потрібно очікувати і що зараз ще можна передбачити і зробити. А тому і процеси оптимізації освіти неминучі. Цепризведе до кращого та більш ефективного надання якісних освітніх послуг.
Останні новини Чернігівщини
Засуджено п’ятьох учасників ОЗГ, які налагодили виготовлення психотропів у власній лабораторії на Чернігівщині 12:46
Засуджено організовану наркогрупу за виготовлення, збут психотропів і легалізацію коштів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:45
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
Ветеранська політика: підсумки роботи за 2025 рік 11:24
У Чернігівській області за минулий рік 57 ветеранів отримали можливість придбати житло завдяки державній підтримці. 26 із них зустріли Новий рік у нових оселях.
Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована 10:58
Відтерміновано строки обов’язкового забезпечення безготівкових розрахунків, у тому числі через електронні платіжні засоби, застосунки та платіжні пристрої, для окремих торговців.
Японія передасть 66 одиниць технічного обладнання для прифронтових регіонів 09:58
У межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) до України буде поставлене технічне обладнання для прифронтових регіонів.