Бобровицька громада зацікавилася громадським бюджетом та відкритим бюджетом
Перший передбачає розподіл частину коштів територіальної громади за вибором її мешканців, а другий – доступність інформації про надходження та витрати для кожного мешканця громади, який хотів бо про них дізнатися.
Про ці та інші аспекти участі громадян в управлінні громадою йшлося на тренінгу з партисипативного стратегування в Бобровиці. Проводився він у рамках проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування – впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної і Західної України», що здійснюється Фундацію розвитку місцевої демократії (FRDL), регіональним партнером – Сіверським інститутом регіональних досліджень.
Тренери – Томаш Чубара та Микола Силенко.
Польський експерт сконцентрував свою увагу на прикладі гміни Злочинець, що на північному сході країни. Робочу групу найбільш зацікавила практика організації зв’язку між адміністративним центром громади та віддаленими територіями. Також – так званий бюджет солтиса (українського аналога старости) та відмінності в їх організаційно-правовому статусі (солтис не є посадовою особою місцевого самоврядування та не отримує зарплати, лише табличку з написом «солтіс» та невеличкий відсоток із зібраного податку на нерухомість).
Серед іншого зверталася увага на важливість залучення сучасних інформаційних технологій для спілкування влади й громадськості, та й в цілому контактів як таких – заради загальної користі.
Моніторинг розробки стратегії здійснює Чернігівський центр розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою.
НГО Сіверський Інститут Регіональних Досліджень
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині викрито схему викрадення та збуту пального, призначеного для потреб оборони 21:27
Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області та ГВЗВВБ «Центр» ДПС України викрито схему незаконного викрадення палива, яке належало одному з прикордонних підрозділів Чернігівської області.
Сонячна енергетика для медичних закладів: Чернігів і Rotary Club продовжують співпрацю 16:49
5 лютого Чернігів відвідали представники Rotary Club «Kyiv–Capital» — партнери Чернігівської міської територіальної громади, за підтримки яких уже реалізовано важливий соціальний проєкт та триває підготовка до впровадження наступної ініціативи.
Чернігівщина реалізує Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»: підбито підсумки моніторингу за 2025 рік 14:47
Відбулося чергове засідання Коаліції «Чернігівщина 1325», ключовою темою якого став моніторинг виконання Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року в Чернігівській області у 2025 році.
6 проєктів Чернігівщини відібрано для фінансування в межах Програми відновлення України III (транш В) 09:43
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін провів засідання Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів в рамках
Генеральний секретар НАТО ознайомився з роботою об’єкту енергетики та пункта незламності в Чернігові 09:42
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте з офіційним візитом на Чернігівщині. Він оглянув один з енергооб’єктів у регіоні, який зазнав ворожих ударів. Також ознайомився з роботою пункта незламності.