Міжнародна науково-практична конференція та круглий стіл на тему: "Сучасні практики вирішення проблем довкілля на місцевому рівні"
У рамках відзначення 85 річниці природничо- географічного факультету НДУ ім. М. Гоголя у стінах вишу нового корпусу відбулася третя Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми природничих наук, теорія, практика, освітні новації».

На початку заходу міський голова Анатолій Лінник привітав «винуватців» цього заходу – природничо-географічний факультет університету - з значною датою – з 85-річчям та побажав ректору університету Олександру Самойленку, декану факультету Галині Сенченко та всьому колективу факультету процвітання та досягнення всіх поставлених цілей.
«І з університетом, і з факультетом ми тісно співпрацюємо в багатьох напрямах вже не один рік. У 2017 році підписали Меморандум про співпрацю, науковці та студенти беруть активну участь у розробці важливих стратегічних документів міста, соціологи проводили дослідження в рамках розробки Стратегії розвитку Ніжина. Студенти проходять і практику в стінах Ніжинської міської ради. І сьогодні ми проводимо спільні заходи в рамках конференції. Круглий стіл «Сучасні практики вирішення проблем довкілля на місцевому рівні» присвячений одному з найважливіших стратегічних документів міста у сфері екології та енергоефективності «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року» Європейські ініціативи «Угода мерів», - підкреслив Анатолій Лінник.
Ніжин є підписантом «Угоди мерів» з березня 2016 року і наразі реалізовує політику в сфері екології відповідно до затвердженого «Плану дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року». У синергії з іншими містами-підписантами всієї Європи Ніжин ставить перед собою досягнення вагомих цілей і завдань, щоб міцно триматися на шляху сталого розвитку.
Навіщо ж цей документ для міста?! Міський голова зазначив: «План дій – річ надзвичайно важлива. По-перше, щоб чогось досягти, треба точно знати, чого ти хочеш досягти. План дій направлений на ефективне використання ресурсів, подолання глобальних проблем зі зміни клімату шляхом скорочення викидів в атмосферу вуглекислого газу, підвищення розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищення якості життя. І план дій є невід’ємною складовою стратегії розвитку міста в цілому. Хочу зазначити, що Ніжин ставить перед собою амбітну мету – скоротити споживання енергії та знизити викиди СО2 на 30% до 2030 року. І я впевнений, що злагодженість дій всіх зацікавлених сторін забезпечить цей результат. Як то кажуть, один в полі не воїн, але наша співпраця та згуртованість допоможе вирішити проблеми не тільки довкілля міста, а й усіх сфер його життєдіяльності».
На конференцію була запрошена експерт проекту ЄС «Угода мерів - Схід» в Україні Оксана Кисіль. Саме під її керівництвом і пройшов круглий стіл.
Ніжинська міська рада разом з університетом та Європейською ініціативою «Угоди мерів» організувала круглий стіл на тему: «Сучасні практики вирішення проблем довкілля на місцевому рівні».
Науковці, керівники відділів, комунальних підприємств, представники громадських організацій та активісти зібралися обговорити питання широкого спектру: від теоретичних понять природничих наук до практичних дій на шляху сталого розвитку громади.
Учасники в інтерактивному форматі напрацьовували матеріали для одного з найважливіших стратегічних документів в сфері енергоефективності та екології «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату» Європейської ініціативи «Угоди мерів». На початку круглого столу начальник сектору з інвестиційної та зовнішньо-економічної діяльності Віра Топіха виступила з презентацією на тему: «Ніжин на шляху сталого розвитку: Досягнення та виклики». Далі в робочому режимі учасники під модераторством національного експерта Оксани Кисіль працювали над «Планом дій сталого енергетичного розвитку та клімату» Європейської ініціативи «Угоди мерів».
Ніжинська міська газета "Вісті", Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.