Естонські поліцейські навчали українських колег
Спеціально для цього в рамках візиту до ГУНП в Чернігівській області прибула делегація Лиунаської префектури Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонської Республіки.
Зустріч з європейськими колегами відбулася в результаті спільної ініціативи поліції Естонської Республіки та Головного управління Національної поліції в Чернігівській області. Її мета – налагодження більш тісного співробітництва між поліцією Естонії та України, вдосконалення професійної підготовки поліцейських, поглиблення, розширення й оновлення їх професійних знань, умінь і навичок.
Це вже не перший візит естонських поліцейських до міста над Десною. Минулого разу сторони обмінювалися досвідом, узгоджували аспекти подальшої співпраці та презентували одне одному доповіді щодо організації роботи своїх поліцейських відомств. Розглядалися також структура, задачі, пріоритети й ефективність реформ у країнах.
Цього разу співпраця поліцейських вже набула практичних рис. Естонці протягом чотирьох днів провели тренінг в рамках спільного проекту «Розвиток центру патрульної служби і командно-контрольного управління в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області».
Навчання спеціально було проведене естонськими поліцейськими у форматі «без краваток», що сприяло щирим товариським стосункам між колегами. А обговорити дійсно було що – організація відеоспостереження у публічних місцях, опитування громадян, оцінка поліцейськими рівня небезпеки, домашнє насильство та багато іншого.
Так, українським поліцейським було цікаво дізнатися, що Естонська республіка хоча і є членом Євросоюзу, але не відмовилася від такого, здавалося б, пережитку минулого, як витверезник. Начальник бюро інформації Південної префектури Департаменту поліції Індрек Коеметс докладно обґрунтував поліцейським необхідність та доцільність існування такого закладу. Він навів кілька тез, серед яких зокрема й збереження життя і здоров’я громадянина у стані алкогольного сп’яніння, членів його родини та оточуючих, особливо коли йдеться про нетверезого водія.
Як зазначив начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Чернігівській області Анатолій Будьонний, за підсумками навчання українські поліцейські отримали сертифікати європейського зразку, а найкращі з них восени, взимку та весною поїдуть в Естонію запозичувати досвід країни, де процес реформування поліції вже пройшов і приніс позитивні результати.
Сторони відзначили взаємну відкритість колег та високо оцінили пізнавальний аспект тренігну.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики 16:18
Співробітники сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції під час санкціонованого обшуку у 35-річного мешканця Бахмацької громади виявили й вилучили дві тротилові шашки вагою 200 г кожна та пакет з подрібненою та висушеною речовиною, що схожа на канабіс.
Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11 16:16
До уваги пасажирів електротранспорту Чернігова. Повідомляємо, що з 23 лютого 2026 року змінюється робота деяких маршрутів міського електротранспорту.
«Ідентичність, що звучить українською»: у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди Міжнародного дня рідної мови 12:13
З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, напередодні в Чернігові відбувся круглий стіл «Ідентичність, що звучить українською».
Надзвичайні події в області за останню добу 10:09
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж.
Цифрова безбар'єрність у дії: архівні ресурси Чернігівщини – у відкритому доступі 10:06
Торік оцифровано понад півтори тисячі архівних справ, які стосуються історичного минулого нашого регіону. А це 78 тисяч цифрових копій документів.