Освітяни Семенівської ОТГ вдосконалювали свої знання та навички
Для керівників освітніх закладів Семенівської міської ради пройшов тренінг «Шляхи удосконалення надання освітніх послуг в ОТГ».
![](/uploads/22293-m.jpg)
Навчання організували Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону, та Семенівська міська рада.
"Експерти Чернігівського ЦРМС протягом останніх місяців проводили системну роботу щодо надання консультативної допомоги в прийнятті рішень стосовно реалізації повноважень тим ОТГ, які на той час не прийняли заклади освіти у власність територіальної громади. На сьогодні всі ОТГ Чернігівщини завершили цей процес і ми запланували цілу низку заходів щодо розвитку їх спроможності управляти закладами освіти в умовах реформування цієї сфери, адже децентралізація та ефективне управління має надати школі реальну автономію", - зазначила Ніна Подколзіна.
За її словами під час навчання учасники працювали за принципами нової української школи: "відкритість, партнерство, залучення до спільної діяльності, командна робота та необмежена свобода творчості і ніяких оцінок".
Зазначимо, що найближчим часом відбудеться тренінг для педагогів та методистів Деснянської об'єднаної громади.
Чернігівський ЦРМС
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.