Стартував проект із посилення децентралізації освіти в Україні
«Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні» - таку назву має проект, який розпочала громадська організація Центр «Доброчин» у 5 пілотних областях – Чернігівській, Волинській, Херсонській, Одеській та Луганській.
Децентралізація освіти – це один з реальних кроків до розвитку територій. Як показує сьогоднішня практика роботи громад, питання якості освіти наразі є в центрі серйозних дискусій з вчителями, батьками, місцевими депутатами та іншими зацікавленими сторонами.
Сьогодні в громадах не завжди достатньо фінансів для підтримки існуючої освітньої мережі, але спільно з громадою їх можна збалансувати і розумно витрачати, даючи можливість дітям отримувати якісну достойну освіту. Тільки завдяки освітній реформі можна забезпечити однаковий доступ до якісної середньої освіти усім жителям, як маленьких сіл, так і міст.
Реалізація проекту направлена на підвищення якості освіти та ефективності бюджетних витрат в 5 пілотних громадах Чернігівської, Херсонської, Волинської, Одеської та Луганської областей.
В пілотних громадах планується підготувати сценарії оптимізації освітньої мережі на основі аналізу даних. Діяльність проекту також передбачає одночасне проведення кампаній з інформування та залучення громадськості до процесу реформування освіти (інформаційні зустрічі з мешканцями громад з периферійних сіл, публікації в місцевій пресі, презентації для влади та неформальні зустрічі з вчителями).
Ефективна комунікація із зацікавленими сторонами - місцевими мешканцями, викладачами, місцевими органами влади - забезпечить їх активну участь у формуванні та подальшому здійсненні реформи освіти в об'єднаних громадах.
Оптимізація системи освіти в об'єднаних громадах призведе до кращого та більш ефективного надання якісних освітніх послуг.
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.