Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 20:16:15

З роботою Чернігівського окружного адміністративного суду ознайомилися стажисти Літньої школи юридичної практики

26.07.2018   08:01Агенцiя

Протягом 23-24 липня на базі Чернігівського окружного адміністративного суду поглиблювали знання студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів України – стажисти Літньої школи юридичної практики.

Студенти мали унікальну нагоду вивчити судовий процес та забезпечення організації роботи суду “зсередини”.

Так, під час зустрічей головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення та аналітично-статистичної роботи Чернігівського окружного адміністративного суду Алла Бобрушко розповіла студентам історію створення Чернігівського окружного адміністративного суду, про його структуру, склад суддівського корпусу та апарату суду, ознайомила із особливостями адміністративного судочинства, продемонструвала технічне оснащення залів судового засідання.

Суддя-спікер Чернігівського окружного адміністративного суду Дмитро Лобан розповів відвідувачам про структуру судової гілки влади, історію становлення адміністративної юстиції, юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, показники навантаження на суддів, процесуальний порядок розгляду справ, порядок перегляду рішень апеляційним та касаційним судом.

Зокрема, спікер наголосив на тому, що наявність адміністративного судочинства є показником відповідності національної судової системи міжнародно-правовим стандартам забезпечення прав і свобод людини і громадянина, а також утвердження принципу законності у сфері реалізації виконавчої влади.

На свої численні запитання в ході діалогу студенти отримували вичерпну, професійну відповідь.

Логічним завершенням процесу стажування та закріплення теоретичних знань про адміністративний процес на практиці слугувала участь стажистів у відкритих судових засіданнях.

Варто зауважити, що Чернігівський окружний адміністративний суд відкритий до співпраці з молоддю та приймає активну участь у правовій освіті, вихованні правової культури, формуванні правильного сприйняття функцій правосуддя та ролі судді у  суспільстві.


За повідомленням прес-служби суду

Останні новини Чернігівщини

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи 16:22

Підібрати надійний смартфон “на кожен день” зараз дуже складно.

Виявлено 398 нових випадків COVID-19

Виявлено 398 нових випадків COVID-19 16:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 листопада в області зафіксовано 398 нових випадків COVID-19.

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до "Клубу книгомандрівників" 15:47

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського стартував новий літературно-мистецький проект «Клуб книгомандрівників». Це інтерв’ю з відомими чернігівцями про літературу та книги в їхньому житті.

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності 15:30

Як побудувати ефективну структуру апарату та виконавчого комітету ради; правильно припинити повноваження голів місцевих рад; на які посади в органи місцевого самоврядування потрібно проводити конкурс, а де можна здійснити переведення; вимоги щодо віку та освіти посадових осіб місцевого самоврядування, – це далеко неповний перелік питань, які цікавили учасників дистанційного навчання «Основні питання організації роботи рад та їхнє організаційно-кадрове забезпечення», яке проходило 23 листопада.

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик 15:21

Вночі до поліції зателефонувала 52-річна мешканка Чернігова та повідомила, що на неї з ножем напав невідомий чоловік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини