Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 17:02:32

З роботою Чернігівського окружного адміністративного суду ознайомилися стажисти Літньої школи юридичної практики

26.07.2018   08:01Агенцiя

Протягом 23-24 липня на базі Чернігівського окружного адміністративного суду поглиблювали знання студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів України – стажисти Літньої школи юридичної практики.

Студенти мали унікальну нагоду вивчити судовий процес та забезпечення організації роботи суду “зсередини”.

Так, під час зустрічей головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення та аналітично-статистичної роботи Чернігівського окружного адміністративного суду Алла Бобрушко розповіла студентам історію створення Чернігівського окружного адміністративного суду, про його структуру, склад суддівського корпусу та апарату суду, ознайомила із особливостями адміністративного судочинства, продемонструвала технічне оснащення залів судового засідання.

Суддя-спікер Чернігівського окружного адміністративного суду Дмитро Лобан розповів відвідувачам про структуру судової гілки влади, історію становлення адміністративної юстиції, юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, показники навантаження на суддів, процесуальний порядок розгляду справ, порядок перегляду рішень апеляційним та касаційним судом.

Зокрема, спікер наголосив на тому, що наявність адміністративного судочинства є показником відповідності національної судової системи міжнародно-правовим стандартам забезпечення прав і свобод людини і громадянина, а також утвердження принципу законності у сфері реалізації виконавчої влади.

На свої численні запитання в ході діалогу студенти отримували вичерпну, професійну відповідь.

Логічним завершенням процесу стажування та закріплення теоретичних знань про адміністративний процес на практиці слугувала участь стажистів у відкритих судових засіданнях.

Варто зауважити, що Чернігівський окружний адміністративний суд відкритий до співпраці з молоддю та приймає активну участь у правовій освіті, вихованні правової культури, формуванні правильного сприйняття функцій правосуддя та ролі судді у  суспільстві.


За повідомленням прес-служби суду

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:40

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 березня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіки особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому 14:46

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру взводу роти патрульної служби поліції особливого призначення "Чернігів" і екс-поліцейському цього взводу, яких підозрюють у службовій недбалості, в результаті якої постраждали 8 правоохоронців, повідомили в прес-службі ДБР.

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників 14:01

Відтак, двоє випускників отримають відповідні виплати.

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці 13:57

Спільні наряди несуть службу не тільки в Чернігові, а й у місцях дислокації військових гарнізонів на території області.

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини