Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 14 липня, 10:43:01

Чернігів тримає слово і щорічно виділяє кошти на компенсацію батьківських внесків в освітніх закладах

19.05.2018   09:02

У Чернігові вже довгий час (з січня 2017 року) діє заборона щодо збору коштів з батьків на проведення капітальних і поточних ремонтів у школах та дошкільних закладах міста. Слід зауважити, що таку практику впроваджено далеко не у всіх містах України.

У 2017 році видатки на покриття «благодійних внесків» склали – 6,2 млн грн. Ця сума була використана з розрахунку 70% – на придбання миючих засобів, фарби, канцелярських приладів, господарчих, будівельних та електротоварів і 30 % – на оплату послуг (поточний або аварійний ремонт закладу).

В 2018 році на покриття благодійних внесків місто виділило 7,3 млн грн: 80% – придбання матеріалів, 20% – оплата робіт та послуг.

А вже з наступного, 2019 року на розвиток інфраструктури освітніх закладів виділятимуться додаткові кошти міського бюджету в рамках Програми поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти м. Чернігова, проект якої затверджений вчора, 17 травня, виконавчим комітетом Чернігівської міської ради. До цього ці потреби компенсувалися за рахунок батьківських коштів.

Реалізація цієї Програми розрахована на 5 років і діятиме вона з 2019 року. Основна її мета полягає у створенні умов для безпечного та комфортного перебування дітей у закладах освіти, поліпшенні матеріально-технічної бази закладів освіти, організації продуктивного освітнього процесу та комфортного освітнього середовища дітей міста. Все це передбачено Концепцією нової української школи, ідеї якої проголошують, що освітній простір закладу освіти не обмежуватиметься будівлею школи. Планування і дизайн освітнього простору закладу освіти будуть спрямовані на розвиток дитини й мотивації її до навчання.

Провідними напрямками реалізації даної Програми є координація дій спільно з батьківською громадою та адміністрацією закладів освіти у контексті врахування нагальних матеріальних потреб закладів освіти. На даний час дирекції всіх шкіл та дитячих садків міста вже сформували списки всього необхідного для їх закладів, - повідомив начальник управління освіти міської ради Василь Білогура на засіданні виконкому.

Загальна сума коштів, яка буде виділена на заклад освіти, прямо залежатиме від контингенту дітей, які виховуються або навчаються у закладі освіти. Відсоткове співвідношення щодо розподілу видатків кожного року буде визначатися при затвердженні міського бюджету, або при внесенні змін до нього, і може коригуватися управлінням освіти міської ради, як розпорядником коштів, у залежності від потреби.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програмина 5 років - 52,5 млн грн.

«Проект Програми поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти м. Чернігова на 2019 – 2013 роки» виноситиметься на розгляд Чернігівської міської ради, пленарне засідання якої відбудеться 31 травня.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: випускний 2020 заплановано на кінець липня

Ніжин: випускний 2020 заплановано на кінець липня 09:26

13 липня під час оперативної наради міський голова Анатолій Лінник перевірив стан підготовки доручення щодо проведення випускного на центральній площі міста.

Місця для пересувної торгівлі кавою та вуличною їжею в Чернігові розподіли на відкритому аукціоні

Місця для пересувної торгівлі кавою та вуличною їжею в Чернігові розподіли на відкритому аукціоні 09:13

13 липня в Чернігівській міській раді відбувся Конкурс щодо надання права на укладення договорів про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою по розміщенню тимчасових об’єктів для здійснення дрібнороздрібної пересувної торгівлі кавою, іншими напоями, продуктами швидкого харчування, солодкою ватою, морозивом.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:51

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 13 липня до 8:00 14 липня 2020 року.

Як виконується рішення обласної ради

Як виконується рішення обласної ради "Про обласну Програму підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки" 08:49

Оголошено про проведення конкурсу рукописів місцевих авторів 2020 року. Таке рішення прийняла комісія з питань підтримки місцевого книговидання, що діє при обласній державній адміністрації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини