Навчання для кандидатів у патронатні вихователі
Новою формою тимчасового влаштування дітей, які потрапили у складні життєві обставини, є патронатні сім'ї.

Протягом минулого року в нашій державі вже функціонувало вісім патронатних сімей, з яких сім – у Київській та одна – у Чернігівській областях.
Робота з подальшого створення таких сімей в різних регіонах триває, адже вони є на сьогодні вагомою альтернативою дитячим притулкам та сприяють захисту прав дитини і щонайперше – на виховання у родинному середовищі.
Завдання щодо пошуку, спеціальної підготовки громадян, які бажають створити патронатні сім'ї, супроводження таких сімей покладено на місцеві центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. У нашому місті це – Ніжинський міський ЦСССДМ.
У результаті інформаційно-просвітницької роботи, яка постійно проводиться у громаді, на пропозицію центру відгукнулись дві потенційні патронатні сім'ї. Чому тільки дві? Тому, що рішення про таку діяльність громадян, як сімейний патронат над дитиною, має бути ретельно виваженим з обох сторін – як претендентів на посади патронатного вихователя та його помічника, так і органу, який створює та супроводжує патронатну сім’ю. Адже обидві сторони беруть на себе високу відповідальність – за життя дитини під час її перебування у патронатній сім'ї. Тому і вимоги до потенційних вихователів, що тимчасово виконуватимуть функції законних представників дитини, досить високі. Й однією з таких вимог є вміння вчасно й кваліфіковано надати своїм вихованцям, і, можливо, не тільки їм, першу допомогу в разі нещасних випадків.
Саме з цією метою міський ЦСССДМ запросив громадську організацію, з якою плідно співпрацює близько двох років, Чернігівське об’єднання Спілки Самаритян України, провести для членів майбутніх патронатних сімей відповідні навчання.
31 січня в приміщенні центру відбувся тренінг «Перша допомога при нещасних випадках» - за методикою та згідно із концепціями, які відповідають європейським нормам. Теорію і практику з надання домедичної допомоги сумлінно засвоювали кандидати в патронатні вихователі та їхні помічники - разом із працівником центру, який здійснюватиме супровід їхніх сімей. Представник Спілки, тренер Вікторія Гунько допомогла своїм «учням» усвідомити, якими мають бути їхні дії при нещасних випадках у побуті, у разі ДТП тощо, як-то при опіках, кровотечах, отруєннях різного характеру та інших нещасних випадках. Зокрема учасниками занять розглядалась можливість використання в непередбачених ситуаціях різних підручних матеріалів, а відпрацьовували нові навички на спеціальному манекені людини.
Заняття було інформативно насиченим, взаємодія тренера та групи -конструктивною й ефективною, без «води». По закінченні учасники отримали відповідні свідоцтва та висловили побажання, щоби їм ніколи не довелося застосовувати набуті знання у повсякденному житті.
Найближчим часом наших кандидатів у патронатні вихователі чекають подальше комплексне навчання в Чернігівському обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і непроста, але цікава й потрібна суспільству робота – тимчасово замінити дітлахам, що потрапили у скруту, маму і тата.
Анна Руднік, психолог НМЦСССДМ
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.