Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 01:37:52

Юні пошуковці представили дослідницькі роботи про чернігівців – учасників Української Революції

23.12.2017   12:08Агенцiя

Не так давно ми вже повідомляли про те, як розповідаємо жителям Чернігова про життя і чин учасників національно-визвольних змагань України різних часів. Фундація Вільні Люди не обмежується сітілайтами з біографічними довідками про Героїв: ми також спілкуємось з дітьми, щоб виховувати їх на гідних прикладах, підтримуємо науковців та їхні дослідження.

Олександр Ясенчук, координатор «Вільних людей» у Чернігові взяв участь у круглому столі, присвяченому Українській Революції організованому «Центром національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді».

«Зростає не тільки суспільний, а й науковий інтерес до постатей учасників Української Революції. Цей круглий стіл став майданчиком для презентації останніх досліджень», - розповідає Олександр Ясенчук. КМЦ «Інтермеццо», «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» і Фундація Вільні Люди вручили подарунки авторам наукових праць.

До таких досліджень всіляко залучають і дітей: на завершення заходу, вони відвідали могилу Миколи Лебедя на Староруському цвинтарі м. Чернігів, де о. Євген (Орда) УПЦ КП відслужив заупокійну літію. Учасники також відвідали виставку «Вогненна молодість: молодь у революційних подіях 1917-1921 – 2017 рр. на Чернігівщині».


Довідка:
Микола Лебідь - член чернігівської організації Української партії соціалістів-революціонерів, «Просвіти». Загинув 30 січня 1918 р., ймовірно, від рук більшовиків. Його похорон став першою масовою антибільшовицькою маніфестацією у Чернігові.


 
Олександр Ситник

Останні новини Чернігівщини

Міжнародні партнери допомогли відновити спортивну залу у школі № 20 17:05

Спортивна зала чернігівської школи № 20, яка зазнала численних руйнувань під час блокади міста у 2022 році, наразі виглядає сучасно та абсолютно невпізнанно.

Чернігівські спортсмени здобули перемогу на чемпіонаті України з пішохідного туризму 16:18

Нещодавно в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області відбувся чемпіонат України з пішохідного туризму (зв'язки) серед дорослих та старших юнаків.

Ніжинські рятувальники ліквідували пожежу автомобіля 15:23

Сьогодні о 09:20 до ніжинських рятувальників надійшов виклик про пожежу легкового автомобіля на одній із вулиць районного центру.

У Ріпкинській громаді зафіксовано спалах африканської чуми свиней 14:40

В одному з особистих господарств у с. Пилипча Ріпкинської ТГ виявили спалах африканської чуми свиней .

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини