Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 20 квітня, 17:17:35

День профорієнтації в чернігівському професійному будівельному ліцеї

18.12.2017   08:19Агенцiя

14 грудня на базі ДПТНЗ «Чернігівський професійний будівельний ліцей» відбувся День профорієнтації для старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова.

Організатори заходу – Чернігівський обласний та міський центри зайнятості, ДПТНЗ «Чернігівський професійний будівельний ліцей», за підтримки Управління освіти та науки Чернігівської міської ради, мали на меті зорієнтувати учнівську молодь на вибір затребуваних на ринку праці професій, зокрема в галузі будівництва та деревообробки.

«Наразі в Україні сталим є попит на кваліфікованих робітників будівельної та деревообробної галузей, - зазначила директор Чернігівського міського центру зайнятості Світлана Серб. - Тому для випускників, які стоять на порозі самостійного життя, знайомство з навчальним закладом, де можна опанувати ці професії, фахові рекомендації спеціалістів служби зайнятості будуть своєчасними і корисними».

У холі ліцею на гостей чекала виставка робіт його учнів. Поряд працювали консультаційні пункти Чернігівського обласного та міського центрів зайнятості, де відвідувачі мали змогу пройти профдіагностичне тестування на виявлення професійних здібностей, отримати консультацію фахівців щодо ситуації на ринку праці та послуг служби зайнятості.

Щоб наочно ознайомити школярів з умовами навчання, сучасним обладнанням учбових кабінетів та майстерень, для них було проведено екскурсію навчальним закладом. Кожна з майстерень ліцею - це окремий міні-цех. Діти ознайомилися з роботою лицювальників-плиточників, майстрів гіпсокартонних конструкцій, електриків, малярів, штукатурів, електрогазозварників тощо.

Побували школярі й на навчальному занятті групи мулярів, які зводили міні-стіни. Побачивши, як вправно працюють ліцеїсти, діти теж спробували зробити кладку цегли. Майстер виробничого навчання схвально оцінив їх роботу. В майстерні різьби по дереву та столярній майстерні гостям показали, які вироби виготовляють учні з дерева.

Викладачі зазначили, що професії, яким навчають в ліцеї, підходять не тільки юнакам, а й дівчатам, адже будівництво - це не синонім холоду та бруду. Наразі існують сучасні технології, обладнання, інструменти та матеріали, які значно полегшують і покращують роботу працівників. Крім того, здобувши будівельну чи столярну професію, людина завжди зможе власними силами переобладнати своє житло на власний розсуд і смак.


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

Перед початком роботи четвертої сесії облради восьмого скликання відбулися засідання постійних комісій

Перед початком роботи четвертої сесії облради восьмого скликання відбулися засідання постійних комісій 17:06

Депутати проаналізували питання порядку пленарного засідання, які стосуються бюджетної сфери, управління та розпорядження комунальною власністю, використання лісових ресурсів, природно-заповідного фонду області.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 413 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 413 осіб 16:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 квітня в області щеплено першою дозою 8579 людей, з них: вакциною AstraZeneca щеплено 8166 осіб, вакциною CoronaVac — 239 та вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 174.

Першочерговим завданням танків було і є прорив оборони противника та підтримка дій піхоти

Першочерговим завданням танків було і є прорив оборони противника та підтримка дій піхоти 11:50

Відбулися навчання танкового підрозділу під прикриттям засобів протиповітряної оборони.

У Чернігові ремонтують вулицю Генерала Пухова

У Чернігові ремонтують вулицю Генерала Пухова 11:24

У Чернігові вже два тижні триває поточний середній ремонт на вулиці Генерала Пухова. Ділянку цієї вулиці до перехрестя з вул. Доценка відремонтували в позаминулому році, а зараз - наступний відрізок.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:11

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.