Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 08:39:19

День профорієнтації в чернігівському професійному будівельному ліцеї

18.12.2017   08:19Агенцiя

14 грудня на базі ДПТНЗ «Чернігівський професійний будівельний ліцей» відбувся День профорієнтації для старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова.

Організатори заходу – Чернігівський обласний та міський центри зайнятості, ДПТНЗ «Чернігівський професійний будівельний ліцей», за підтримки Управління освіти та науки Чернігівської міської ради, мали на меті зорієнтувати учнівську молодь на вибір затребуваних на ринку праці професій, зокрема в галузі будівництва та деревообробки.

«Наразі в Україні сталим є попит на кваліфікованих робітників будівельної та деревообробної галузей, - зазначила директор Чернігівського міського центру зайнятості Світлана Серб. - Тому для випускників, які стоять на порозі самостійного життя, знайомство з навчальним закладом, де можна опанувати ці професії, фахові рекомендації спеціалістів служби зайнятості будуть своєчасними і корисними».

У холі ліцею на гостей чекала виставка робіт його учнів. Поряд працювали консультаційні пункти Чернігівського обласного та міського центрів зайнятості, де відвідувачі мали змогу пройти профдіагностичне тестування на виявлення професійних здібностей, отримати консультацію фахівців щодо ситуації на ринку праці та послуг служби зайнятості.

Щоб наочно ознайомити школярів з умовами навчання, сучасним обладнанням учбових кабінетів та майстерень, для них було проведено екскурсію навчальним закладом. Кожна з майстерень ліцею - це окремий міні-цех. Діти ознайомилися з роботою лицювальників-плиточників, майстрів гіпсокартонних конструкцій, електриків, малярів, штукатурів, електрогазозварників тощо.

Побували школярі й на навчальному занятті групи мулярів, які зводили міні-стіни. Побачивши, як вправно працюють ліцеїсти, діти теж спробували зробити кладку цегли. Майстер виробничого навчання схвально оцінив їх роботу. В майстерні різьби по дереву та столярній майстерні гостям показали, які вироби виготовляють учні з дерева.

Викладачі зазначили, що професії, яким навчають в ліцеї, підходять не тільки юнакам, а й дівчатам, адже будівництво - це не синонім холоду та бруду. Наразі існують сучасні технології, обладнання, інструменти та матеріали, які значно полегшують і покращують роботу працівників. Крім того, здобувши будівельну чи столярну професію, людина завжди зможе власними силами переобладнати своє житло на власний розсуд і смак.


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

20 вересня - Всенародний День Батька

20 вересня - Всенародний День Батька 08:28

День Батька в Україні святкують у третю неділю вересня.

20 вересня - День працівників лісу

20 вересня - День працівників лісу 08:26

Встановлено Указом Президента Україні у 1993 році. Святкують День працівника лісового господарства в Україні в дусі природоохоронних та екологічних заходів.