Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 08:03:18

Учителі більше не будуть робити перепис та вести облік дітей шкільного віку в позаурочний час

16.12.2017   10:26

12 грудня на своєму засіданні виконавчий комітет міської ради визначив управління освіти Чернігівської міської ради відповідальним за створення і постійне оновлення реєстру даних про дітей шкільного віку, які проживають на території міста Чернігова.

Ведення обліку дітей шкільного віку відтепер здійснюють районні, районні у містах держадміністрації та міські, селищні, сільські ради, у тому числі ОТГ, їх виконавчі органи із залученням відповідних територіальних органів Нацполіції та служб у справах дітей. Працівників закладів освіти заборонено залучати до організації та ведення цього обліку.

Новий Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» від 13 вересня 2017 року.

Цією постановою Уряд вдосконалив нормативно-правове регулювання та визначив механізм ведення обліку дітей шкільного віку та учнів з метою забезпечення здобуття ними обов’язкової загальної середньої освіти.

Новий Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів замінить Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку від 2000 року, згідно з якою такий облік здійснювався працівниками закладів загальної середньої освіти відповідно до місця реєстрації дитини.

Виконком доручив Управлінню освіти Чернігівської міської ради забезпечити виконання усіх заходів відповідно до нового Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» від 13 вересня 2017 р.

Цим же рішенням закріплена територія обслуговування за закладами загальної середньої освіти, що належать до комунальної форми власності.

Новою постановою також визначено, що здійснюється облік всіх дітей, які проживають чи перебувають у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці (на кожний рік народження окремо). Це також можуть бути діти, які навчаються у професійно-технічних училищах або інших закладах середньої освіти з інших міст та регіонів України.

Обліком охоплені діти та підлітки віком від 6 до 18 років. Чіткий облік дітей шкільного віку та учнів дозволяє створити умови для здобуття ними загальної середньої освіти та забезпечити здійснення контролю за охопленням навчанням підлітків шкільного віку, а також за відвідуванням ними навчальних занять.

Дані дитини шкільного віку видаляються з реєстру у разі:
досягнення нею повноліття;
здобуття нею повної загальної середньої освіти;
наявності письмово підтвердженої інформації про взяття її на облік (включення до реєстру) на території іншої адміністративно-територіальної одиниці;
її вибуття на постійне місце проживання за межі України (з припиненням здобуття загальної середньої освіти в Україні).


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові 14:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 19 вересня в області зафіксовано 49 нових випадків COVID-19.

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 14:01

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 19 вересня в Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Відкрито виставку дитячих творів

Відкрито виставку дитячих творів "Намалюй свого Бога". ФОТОрепортаж 10:45

В музеї сучасного мистецтва Пласт-Арт відкрито надзвичайно красиву обласну виставку дитячих творів під назвою "Намалюй свого Бога".

Бобровицький район вийшов із

Бобровицький район вийшов із "червоної" зони карантину 10:33

18 вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн 10:20

Колишньому посадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам повідомили про підозру у привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.